To już 50. rok z kolei Kościół na całym świecie, na wszystkich kontynentach łączy się w modlitwie prosząc o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego! W tym roku odbywa się on pod hasłem „Powołania znakiem nadziei opartej na wierze”. Wciąż potrzebujemy kapłanów i osób konsekrowanych, którzy powierzą swoje życie Jezusowi i będą głosić Jego Ewagnelię. Zachęcamy do włączenia się w tą piękną modlitwę wraz z katolikami z całego świata. Każdego dnia możesz skorzystać z modlitwy podanej w rozwinięciu wiadomości oraz dołączyć do akcji modlitwenej organizowanej przez nas na facebook’u po tym linkiem. 

MODLITWA W INTENCJI POWOŁAŃ:

OJCZE, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu JEZUSIE poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowanie Sakramentów, za pomocą których nieustannie odnawiasz Twoich wiernych.
Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, którzy będą mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, Sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata.
Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy przez sakrament Pojednania będą rozszerzać radość Twojego przebaczenia. Spraw Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia DUCHA Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołanie kapłańskie i do życia konsekrowanego.
Wspieraj Biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii. Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. AMEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *