Normalny, zwykły, szary piątek, można powiedzieć, że dla większości młodych ludzi jest to dzień, w którym rozpoczyna się wolny weekend, czas zabaw, dyskotek i tym podobnych relaksujących czynności. Natomiast nie dla grupy trzynastu chłopaków, którzy swój wolny czas postanowili przeżyć inaczej niż zwykle. W piątkowe popołudnie zapukali do furty klasztornej salwatorianów w Bagnie, aby odpowiedzieć na zaproszenie i wziąć udział w dniu skupienia.

Pod opieką dyrektora SOP-u ks. Damiana Pankowiaka SDS i kl. Marka Łabudy SDS, młodzi przyjaciele pogłębiali wiarę przez wspólną modlitwę, krąg biblijny, Eucharystię, konferencje czy też ćwiczenia na siłowni. Uczestnicy, podczas spotkania z alumnami odpowiedzialnymi w seminarium za Wolontariat Misyjny „Salwator”, dowiedzieli się jak wolontariusze pomagają na misjach w trakcie wakacji oraz jak można zostać członkiem wolontariatu. Poznali również salwatoriańskie placówki misyjne.
Młodzi ludzie przybyli po to, by jeszcze bardziej zakorzenić się w Jezusie Chrystusie i być jego uczniem w dzisiejszym niełatwym świecie. Wszystkim uczestnikom dnia skupienia, bardzo serdecznie dziękujemy za obecność i życzymy, aby każdego dnia byli odważnymi i autentycznymi świadkami obecności Boga w życiu oraz, by umieli twardo i zdecydowanie powiedzieć temu co złe NIE, a Bogu TAK.

Kl. Marek Łabuda SDS

ZDJĘCIA Z DNIA SKUPIENIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *