Wtorek to pierwszy pełny dzień naszych rekolekcji. Salwatoriański Ośrodek Powołań na zimę 2020 przygotował ferie pod hasłem: Spotkanie na szczycie. Już od samego początku wiedzieliśmy, że czeka nas wspaniały czas spędzony w Zakopanem. Nie mogło być inaczej skoro inne akcje organizowane przez SOP były udane.

Pierwsza szybka pobudka, poranna toaleta i do kaplicy. Ks. Łukasz Karasiński SDS nie lubi kiedy spóźniamy się na poszczególne punkty programu, dlatego lepiej jest być punktualnie. Na poranne modlitwy przewidziany jest brewiarz i rozmyślanie nad Ewangelią.

Śniadanie to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia. Dla sopowiczów okazał się jeszcze ważniejszym, ponieważ plan przedpołudniowy obejmował wspólny wyjazd na narty, a wiadomo, że z pustym żołądkiem nie damy rady jeździć długo. W trakcie posiłku poznaliśmy swoje preferencje kulinarne i już wiedzieliśmy, że delikatnie rzecz ujmując – będzie ciekawie.

Szybkie sprzątanie, ubieranie się, pakowanie sprzętu i już byliśmy gotowi udać się na stok. Księża oznajmili, że wyjeżdżamy z Zakopanego i pędzimy do stacji narciarskiej w miejscowości Małe Ciche. Na miejscu jeszcze tylko ubrania, wypożyczalnia sprzętu, kupno karnetów i już pierwsi z nas mogli zaznać białego szaleństwa. Wśród nas byli doświadczeni narciarze i Ci, którzy stawiają swoje pierwsze kroki. Zabawy i śmiechu było co niemiara.

Po powrocie do domu zjedliśmy obiad i mieliśmy chwilę, żeby przygotować się do popołudniowego bloku, na który składała się konferencja i Eucharystia. Część teoretyczną poprowadził ks. Łukasz Anioł SDS, który mówiła o „spotkaniu na szczycie”, którym jest Eucharystia. Prowadzący starał się wyjaśnić sens Eucharystii w życiu człowieka wierzącego, odpowiedzieć na pytanie, czym Msza święta w ogóle jest i co daje nam regularne korzystanie z tego sakramentu. Temat rzeka, ale wprawa ks. Łukasza pozwoliła uczestnikom na dostrzeżenie nowych elementów związanych z tym najdostojniejszym z sakramentów.

Mszy św. celebrowanej po konferencji przewodniczył ks. Łukasz Karasiński SDS, a homilię wygłosił ks. Łukasz Anioł SDS, który zwrócił uwagę na miejsce Eucharystii w życiu młodego człowieka.

Wieczór upłynął pod znakiem gier planszowych i rywalizacji dwóch grup, w skład których wchodzili uczestnicy i duszpasterze. Wyniki z wtorku niech pozostaną jednak słodką tajemnicą grających.

Dzień zakończyliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Pełni zadowolenia z przeżytego dnia poszliśmy spać, ciekawi tego co przyniesie następny dzień.