Kolejny dzień skupienia o tematyce „Możesz być mocny” odbył się w Bielsku Białej. Jak było? Przeczytajcie relację:

„W dniach 23 – 25 listopada br., w pięknym mieście Bielsko-Biała, w parafii NMP Królowej Świata (Cygański Las) zawitał, przez wielu znany młodzieżowy apostolat – Salwatoriański Ośrodek Powołań. Już w piątkowy wieczór, po Mszy Świętej o godz. 18.00, rozpoczęło się pierwsze spotkanie z duszpasterzem SOPu ks. Przemysławem Antoniukiem SDS, podczas którego wygłosił do nas konferencję dotyczącą naszego powołania i Bożego planu wobec nas. Następnie wszyscy udali się na adorację, której zwieńczeniem był wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski.

Następnego dnia w męskim gronie poszliśmy na boisko, gdzie oprócz wspólnej gry, podjęliśmy wiele spraw dotyczących naszego młodego życia. W godzinach popołudniowych odbyły się specjalne wykłady dla ministrantów na temat Ducha Świętego.

Natomiast w niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 odbyło się uroczyste przyjęcie nowych kandydatów do służby liturgicznej ołtarza, po której w podziemiach kościoła, odbyła się wspólna agapa.

Dzień skupienia zakończył się wieczorną, niedzielną Eucharystią w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, podczas której ks. Łukasz Anioł SDS, wygłosił nam okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. odbyło się pożegnalne spotkanie w salce parafialnej i oficjalne zakończenie dna skupienia. Ziarno zasiane – czekamy na plon. Dziękujemy.”

Autorem tych słów jest Jan Jóskow, któremu bardzo dziękujemy i którego serdecznie pozdrawiamy.