Salwatoriański Ośrodek Powołań organizuje dwa razy w roku Czuwania Fatimskie. Odbywają się one w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini. Czuwania mają charakter modlitewny. Są też okazją do wzajemnego spotkania się. Fatimki organizowane są wiosną – czuwanie maturzystów i we wrześniu – zakończenie i podsumowanie letnich rekolekcji, a zarazem modlitwa o błogosławieństwo na nowy rok szkolny i akademicki.


 

W DOBRYCH ZAWODACH WYSTAPIŁEM… (Tak było na czuwaniu maturzystów – marzec 2012 r.)


Czas matury, czas końca szkoły średniej to ważny moment w życiu młodego człowieka. Pewien etap życia się kończy, ale zaczyna się następny, kiedy młoda osoba coraz bardziej bierze odpowiedzialność za swoje decyzje i za swoje życie. W nocy z 16 na 17 marca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini miało miejsce czuwanie młodzieży, podczas którego młodzi dziękowali Bogu za miniony czas, ale także prosili o dobrą przyszłość dla siebie, aby potrafili podejmować dobre decyzje i dokonywać odpowiedzialne wybory życiowe, aby mogli kiedyś, jak święty Paweł, powiedzieć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” (2 Tm 4,7).

Na czuwanie przybyło około 170 młodych ludzi związanych z salwatoriańskimi parafiami, oraz apostolatami jak SOP, RMS, WSM i Referat Powołań Sióstr Salwatorianek.

Wyrazy wdzięczności i podziwu należą się salwatorianom, którzy włączyli się w to spotkanie, jak również pomogli zorganizować wyjazdy młodzieży z różnych miejsc Polski: Rabka-Zdrój – ks. Piotr Sztajgli, Mikołów – ks. Andrzej Iwaniuk i ks. Daniel Jamroży, Oborniki Śl. – ks. Stanisław Mucha, dk. Przemysław Marszałek, Więciórka – ks. Dariusz Sikorski. Bez pomocy i osobistego zaangażowania tych duszpasterzy nie byłby możliwy przyjazd wielu młodych ludzi.

Program spotkania obejmował wspólną modlitwę, różaniec, Drogę Krzyżową, adorację i Mszę Świętą. O oprawę muzyczną zadbał miejscowy zespół z Trzebini wraz z zespołem „Saviour” z Więciórki. Konferencję podczas spotkania wygłosił ks. Tomasz Starużyk SDS – prefekt z seminarium salwatorianów w Bagnie, a Słowo Boże podczas Mszy skierował do młodzieży przełożony polskiej prowincji salwatorianów ks. Piotr Filas SDS.

ZDJĘCIA

 

 

FATIMKA! Zdarza się tylko raz… z Maleo Reggae Rockers

 

Chcemy spotkać się z Wami i z młodymi ludźmi, którzy uczestniczyli w letnich rekolekcjach prowadzonych przez Salwatorianów oraz wszystkimi tymi, którzy utrzymują z nami kontakt i tymi, którzy chcą nas poznać, z nami się bawić i modlić!
Dlatego zapraszamy Was na: „Czuwanie Fatimskie” dla młodzieży do Trzebini k/Krakowa. Odbędzie się ono w nocy z 17/18 września 2011 r. Rozpoczęcie, o godz. 15.00, koncertem zespołu MALEO REGGAE ROCKERS.

Spotkanie to ma charakter radości, zabawy i modlitwy. Jest podziękowaniem Bogu za miniony czas wakacji oraz okazją do poznania księży i młodzieży skupionej wokół Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Duszpasterstwa Powołań Sióstr Salwatorianek.

Niech Cię nie zabraknie! Zapowiada się naprawdę czadowo!

 

 

PANIE, NAUCZ NAS… Czuwanie dla maturzystów


plakat-czuwanie_maturzystwW nocy z dnia 8/9 kwietnia 2011 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbędzie się czuwanie maturzystów. Matura to bardzo wyjątkowy czas, czas kiedy człowiek staje przed wyborem swojej drogi życiowej. Warto w te dni zatrzymać się na chwilę i powierzyć naszej Najlepszej Matce wszystkie te sprawy, które są w sercu. Prosimy również Maryję o to, aby wyprosiła potrzebne siły na czas egzaminów maturalnych

Temat spotkania: „Panie, naucz nas…”. Niech Jezus pomoże nam w nauce, błogosławi na czas egzaminów i daje siły do dobrych wyborów w naszym życiu.

ZAPRZASZAMY MATURZYSTÓW ORAZ KAŻDEGO, KTO CHCE SIĘ Z NAMI SPOTKAĆ I MODLIĆ

 

 

Wspomnienie z Fatimki – wrzesień 2010 r.


        


 

Czuwanie Fatimskie – 18/19 września 2010 – Trzebinia

 

SOP_fatimka2010mDrodzy Przyjaciele! Chcemy spotkać się z Wami i z młodymi ludźmi, którzy uczestniczyli w letnich rekolekcjach prowadzonych przez Salwatorianów oraz wszystkimi tymi, którzy utrzymują z nami kontakt. Dlatego zapraszamy Was na: „Czuwanie Fatimskie” dla młodzieży do Trzebini k/Krakowa. Odbędzie się ono w nocy z 18/19 września 2010 r. Rozpoczęcie, o godz. 15.00, koncertem zespołu STRÓŻE PORANKA.

Spotkanie to ma charakter modlitewny i jest podziękowaniem Bogu za miniony czas wakacji oraz okazją do poznania księży i młodzieży skupionej wokół Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Duszpasterstwa Powołań Sióstr Salwatorianek.

 


Jednak coś z nami będzie…

 

maturzysci„Co z nami będzie”. Pod takim hasłem, w nocy z 26/27 marca 2010 roku, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbyło się czuwanie dla maturzystów.

W spotkaniu wzięło udział ok. 120 młodych ludzi, którzy przybyli ze swoimi duszpasterzami. Młodzież przyjechała z następujących miejscowości: Bielsko-Biała, Rabka, Mikołów, Trzebnica, Oborniki Śląskie, Zakopane, Goczałkowice, Lachowice, Trzebinia, Kraków.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19.00 wspólnym śpiewem, modlitwą, przywitaniem przez Ks. Kustosza Sanktuarium oraz konferencja Ks. Sławomira Nogi SDS. Podczas czuwania odbyła się również Droga Krzyżowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pokutne, spowiedź święta, nabożeństwo różańcowe. Całość czuwania opatrzona była śpiewem i muzyką seminaryjnego zespołu Vox Nostra.

O godzinie 1.00 młodzież wraz z duszpasterzami zgromadziła się na Mszy św., na której kazanie wygłosił Prowincjał Salwatorianów, Ks. Piotr Filas SDS.

Zwieńczeniem czuwania była modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz otrzymane błogosławieństwo od wszystkich obecnych kapłanów.

Zdjęcia w galerii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *