Krzywin to miejscowość położona w zachodniej części Polski, tuż przy granicy z Niemcami. To tutaj, dnia 10. Listopada br., odbył się dzień skupienia pod hasłem: „Możesz być mocny”. Prowadzącym był ks. Łukasz Karasiński SDS, który spotkał się z liczną grupą ministrantów i nie tylko.

Dzień skupienia rozpoczął się od zapoznania się z uczestnikami. Każdy opowiedział coś o sobie i atmosfera stała się od razu przyjemniejsza.

Pierwszym zaplanowanym punktem spotkania była konferencja, w której ks. Łukasz starał się przybliżyć zebranym rolę i zadania Ducha Świętego. Ukazał to, co możemy dowiedzieć się o Duchu Świętym z kart Pisma Świętego, ale także to, jak z Nim współpracować i czy taka współpraca się „opłaca”.

Następnym punktem dnia skupienia była Msza święta, w czasie której modliliśmy się za naszą ojczyznę. W kazaniu ks. Łukasz wyjaśniał jak ważnym jest, żeby do kwestii wiary podchodzić poważnie i nie rzucać słów na wiatr. Jeżeli ktoś mówi o sobie, że jest katolikiem, to powinien zachowywać się i żyć jak prawdziwy katolik.

Po Mszy świętej przyszedł czas na krąg biblijny. Rozważany był fragment o zesłaniu Ducha Świętego. Każdy z uczestników miał okazję do skomentowania przeczytanej perykopy i do przedstawienia swoich refleksji z nią związanych.

Ostatnim elementem spotkania było spotkanie w radości przy słodkościach i pizzy, której nie mogło zabraknąć. Czas upłynął szybko i mamy nadzieję, że owocnie.

Duszpasterze Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań dziękuję Współbraciom z krzywińskiej parafii za zaproszenie, miłe przyjęcie i zatroskanie o powołania.