Mam na imię Jakub. Jeżdżę na rekolekcje z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań od 2014 roku i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.

W tym roku uczestniczyłem w Rekolekcjach na rowerze. Był to mój ósmy wyjazd z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań.

Przed rekolekcjami byłem pozytywnie nastawiamy, ponieważ mogłem kolejny raz w tym roku uczestniczyć w spotkaniu organizowanym przez SOP i odkrywać tam Boga na każdym kroku.

Na tegorocznych rekolekcjach najbardziej zaskoczyła mnie organizacja spotkania. Pomimo całego dnia na rowerze był także czas na Eucharystie, modlitwę oraz na konferencję, które głosił ks. Łukasz Anioł.

Na rekolekcjach było zgłębiane hasło „Odkryj Siłę”. Wszyscy odkrywaliśmy siłę nie tylko na rowerze, ale również w Ewangelii, modlitwie, Eucharystii oraz powołaniu.

Z całych rekolekcji najbardziej zapamiętałem pytanie z jednej konferencji ks. Łukasza, odnośnie wiary, nad którym cały czas rozważam: „ Jak odpowiadasz na zaproszenie Pana Boga?”. Moją drugą myślą, którą przywiozłem z rekolekcji, jest to że tylko z Bogiem jesteśmy kimś. Obrazowym przykładem tej myśli jest obraz Jezusa z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy. Gdy zasłonimy Jezusa widać tylko zwykłych, prostych ludzi, którzy niczym się nie różnią od każdego z nas. Dopiero z Jezusem coś znaczą.

Na rekolekcjach najbardziej podobały mi się konferencje, ponieważ można było wyciągnąć dużo myśli dla siebie. Oczywiście podobało mi się także to, że zawsze był czas na Eucharystie oraz modlitwy.

Każdemu, kto będzie czytał to świadectwo, chce zadać pytanie: „Jak Ty odpowiadasz na wezwanie Boga?” oraz zachęcam każdego do wyjazdu na rekolekcje z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań.

___

Autorem świadectwa jest Jakub Komada.
Wielkie Bóg zapłać Jakubowi za słowa świadectwa ?

Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz TUTAJ