Był to już drugi Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatu Stryj na Ukrainie. Poprzednie spotkanie odbyło się przed wakacjami. Tym razem spotkaliśmy się w Brzozdowcach, czyli w parafii gdzie posługują księża Salwatorianie, czyli ks. Damian Pankowiak SDS i ks. Przemysław Marszałek SDS. W spotkaniu uczestniczyło 15 ministrantów z kilku okolicznych parafii.

Temat spotkania brzmiał: „Wierzę w Boga, który JEST”. Bóg JEST w Eucharystii.  Ministranci są tymi, którzy są najbliżej ołtarza podczas Mszy świętej. To jest najważniejsze wydarzenie na świecie, bo na ziemię, do nas do ludzi przychodzi sam Bóg – to Jezus Chrystus, który daje nam samego siebie. Biała  Hostia to nie jest opłatek, to nie jest już chleb, ale to jest JEZUS CHRYSTUS, to Bóg który JEST. Dlatego służba ministrancka jest czymś więcej niż tylko zwykłą funkcją, to służba samemu Bogu. To są prawdy, o których ministrant zawsze powinien pamiętać, zwłaszcza wtedy, gdy stoi przy ołtarzu!

Dzień skupienia rozpoczął się ok. godziny 10 wspólną modlitwą i konferencją. Później poznawaliśmy biblijną postać Abrahama, którego nazywamy ojcem naszej wiary. Następnie była spowiedź święta, a tuż po niej uczestniczyliśmy w Mszy świętej. Po Eucharystii byliśmy głodni tego ziemskiego pokarmu, więc ks. Przemysław czekał już na nas z kiełbaskami przypieczonymi na grillu. Popołudnie obejmowało jeszcze praktyczne ćwiczenia liturgiczne oraz wspólną modlitwę różańcową.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i dobrą atmosferę! Na wiosnę odbędzie się kolejny taki dzień skupienia, na który już serdecznie zapraszamy w imieniu ks. Damian i ks. Przemysława.

Ks. Robert SDS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *