Drugi dzień naszych rekolekcji w Węgorzewie przywitał nas wspaniałą pogodą. Zaraz po pobudce, która niektórych zaskoczyła, modliliśmy się jutrznią i czytaliśmy dzisiejszą Ewangelię. Zaraz po modlitwach było śniadanie, które miało przygotować nas na zmagania sportowe.

Punktualnie o 9:00 rozpoczęliśmy nasze treningi. Niestety nie daliśmy rady wybiegać założonego czasu z uwagi na temperaturę otoczenia. Trzeba było zejść z boiska, aby nie nadwyrężać swojego zdrowia. Szybki prysznic, chwila czasu wolnego i spotkaliśmy się na konferencji, którą prowadził ks. Łukasz Karasiński SDS. Poruszał on temat Eucharystii, a konkretnie odkrywania jej wewnętrznej siły, która może bardzo dużo zmienić w naszym życiu.

Po obiedzie postanowiliśmy schłodzić się w mazurskich jeziorach. Spacer w obie strony to prawie 6 km, ale nie była to przeszkoda nie do pokonania dla nas. Na plaży mieliśmy okazję nie tylko popływać, ale i zagrać oczywiście w piłkę nożną i siatkową.

Popołudnie spędziliśmy na kręgu biblijnym, który poprowadził br. Piotr Żyruń SDS, który pomaga księżą w prowadzeniu rekolekcji. Ostatnim akcentem naszego dnia była Eucharystia i adoracja. Ks. Przemysław Antoniuk SDS w homilii stwierdził między innymi, że każdy z nas jest drogocenną perłą w oczach Boga, i że każdy z nas powinien o tę perłę, więc o samego siebie dbać.

Wieczorne spotkanie w radości nie było zbyt długie z uwagi na nasze zmęczenie. Trzeba odpocząć przed kolejnym dniem naszych rekolekcji.