Jesienne Dni Skupienia SOPu i akcje promocyjne w szkołach rozpoczęte… 

Tegoroczny okres wakacji dobiegł końca. Szkoła już na dobre rozpoczęła realizacje swojego programu nauczania, stąd też Salwatoriański Ośrodek POWOŁAŃ rozpoczął jesienne dni skupienia, które odbywają się w różnych terminach i różnych miejscach gdzie posługują salwatorianie. Wracając jeszcze do wakacji warto wspomnieć, że udało nam się zrealizować 7 turnusów rekolekcji letnich, w których łącznie udział wzięło ok. 200 osób – nie licząc młodzieży która wzięła udział z Ks. Pawłem Krężołkiem w Forum Młodych organizowane przez RMS jak i piesze pielgrzymki na Jasną Górę z różnych stron Polski. Wielkim i pięknym dziełem było także spotkanie młodych w Trzebini, gdzie udało się zgromadzić wszystkie nasze apostolaty, także i sióstr. Teraz rozpoczynamy weekendowy cykl dnia, które odbywają się pod hasłem WIERZE W BOGA KTÓRY JEST.

 

Pierwszy dzień skupienia, który poprowadził ks. Paweł Krężołek, odbył się w naszym seminarium Salwatorianów w Bagnie w dniach 16-18 listopad 2012 r. Wzięli w nim udział młodzi chłopcy z różnych stron Polski. Było to ciekawe doświadczenie przede wszystkim wspólnej modlitwy o i za powołanych, wspólnej EUCHARYSTII, a także wielu rozmów i spotkań, które dotyczyły obecności Boga w naszym życiu. Wielkim dziełem okazała się również akcja promocyjna Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań w szkołach – w różnych częściach Polski… ale o tym w kolejnym artykule. Dla informacji na samym Dolnym Śląsku Salwatoriański Ośrodek Powołań trafi do 7 szkół gimnazjalnych i średnich, gdzie poprzez niespełna 50 godzin katechezy, staramy się informować o istnieniu i działaniu tego apostolatu, jak i zachęcać do uczestnictwa w różnych akcjach typu: rekolekcje letnie i zimowe, dni skupienia, rajdy wędrowne, festyny parafialne i szkolne, pielgrzymki piesze, a także wyjazdy zagraniczne jak choćby na przełomie tego roku do Rzymu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize. Wierzymy, że nasze wspólne dzieło, wyda owoc w wielu dobrych, licznych i świętych powołaniach do naszego zgromadzenia, ale do tego trzeba naszego wspólnego wysiłku i gorliwej modlitwy.

Kolejnym miejscem Salwatoriańskiego Skupienia jest Bielsko Biała, gdzie także spotkamy się z młodymi na katechezie i na weekendowym dniu skupienia. Więcej informacji o akcjach  przedstawiamy poniżej, zaś po skończonych katechezach w okręgach podzielimy się wrażeniami, świadectwami i oczywiście pokażemy galerię zdjęć z akcji 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *