Rekolekcje, to piękny moment, zatrzymania się i rozpoczęcia czegoś nowego w swoim życiu, to czas umocnienia swojej wiary oraz relacji z Bogiem. Z takim podejściem rozpoczęliśmy kolejny dzień naszych rekolekcji w Karpaczu. Jak to stało się już naszym zwyczajem, tradycyjnie wstaliśmy o 7.30, by punktualnie o 8.00 rozpocząć dzień wspólną modlitwą brewiarzową. Po niej pyszne śniadanko w radosnym klimacie.

Niestety, to co dobre szybko się kończy i zaraz po śniadaniu pożegnaliśmy się z połową naszych przyjaciół – uczestników rekolekcji, którzy musieli już wyjechać w swoje rodzinne strony tzn. na Lubelszczyznę oraz do Bielska-Białej.

Następnie o godz. 10.30 rozpoczęła się konferencja, której tematem były słowa „Jestem umiłowanym dzieckiem Boga”. Wygłosił ją ks. Przemysław Antoniuk SDS.

W godzinach południowych zapakowaliśmy się w auta i  wyjechaliśmy na zwiedzanie okolic Karpacza. Naszym celem stały się Kowary, gdzie mieści się Kopalnia Podgórze. Sztolnia, gdzie do połowy lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku, wydobywano uran. Wraz z przewodnikiem mieliśmy przyjemność przejść podziemną trasą turystyczną, w której zobaczyliśmy wiele starych narzędzi górniczych, map kopalnianych oraz mogliśmy usłyszeć wiele ciekawych informacji o kopalni.

Po powrocie do domu z apetytem wspólnie zjedliśmy obiad a później? Krótka sjesta. O godzinie 18.00 pod przewodnictwem naszych duszpasterzy SOPu rozpoczęliśmy wspólną Mszę Świętą, na której Słowo Boże głosił ks. Przemysław.

Wieczór w radości spędziliśmy refleksyjnie, oglądając film pt. „Whiplash”. To opowieść o pasji, muzyce, w której młody, ambitny perkusista za wszelką cenę pragnie stać się najlepszym perkusistą muzyki jazzowej. To film o niebanalnych wielkich charakterach bohaterów i ich spojrzeniu na świat i muzykę jazz.

Dzień jak co dzień zakończyliśmy modlitwą i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Refleksje wyniesione z tego dnia, mamy nadzieję, że nie zginą w szybkim tempie naszego życia. Ziarno słowa codziennie było siane, więc mamy nadzieję, że przyniesie to dobre i dojrzałe owoce duchowe.

Autorami tekstu są: Dominik Leśniak, Marcin Kutny oraz Stanisław Bucior
Dziękujemy za te słowa ?