Jesteście ŚWIĄTYNIĄ  – to hasło tegorocznego czuwania młodych, które miało miejsce tradycyjnie w Trzebini z soboty na niedziele 14/15 września 2013 r. Młodzież z całej Polski, przyjechała wraz ze swymi duszpasterzami do naszego Salwatoriańskiego sanktuarium, aby się wspólnie spotkać, bawić i radować, a przede wszystkim podziękować Bogu za wspólne wakacje spędzone wraz z Salwatorianami. W  tym roku, spotkanie miało podwójny charakter, gdyż zbiegło się z ogłoszeniem Trzebińskiej świątyni BAZYLIKĄ MNIEJSZĄ.

 

Spotkanie rozpoczęło się Koncertem CHWAŁY, który wykonała młodzież z Wolontariatu Misyjnego Salwator. Była to okazja nie tylko do modlitwy, ale także do wysłuchania wzruszających świadectw, ludzi młodych, którzy w pewnym etapie swojego życia poznali Salwatorianów, i dziś tworzą salwatoriańskie wspólnoty.

Po strawie duchowej, tradycyjnie już mogliśmy kosztować pysznego bigosu, przygotowanego przez s. Marię (betankę), który pozwolił nam trwać dalej na czuwaniu. Nie zabrakło też czegoś słodkiego. Firma Bahlsen jak zawsze pamięta o SOP-ie, i ofiarowała duże co nieco. Oczywiście podzieliliśmy się z wszystkimi 😉

Po zaspokojeniu głoda, wzięliśmy udział w drodze krzyżowej, którą w tym roku przygotowywaliśmy my sami (SOP;)). Następnie budujące słowa wypowiedział do nas w konferencji Ks. Krzysztof Biela. Ukazywał wartość nowej ewangelizacji, i na nowo podkreślił istotę wspólnoty, którą tworzymy wszyscy, niezależnie od przynależności do SOP, RMS, WMS. Razem do Jednego celu – do Boga.

Centralnym punktem czuwania była EUCHARYSTIA, której przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Tym samym nadał kościołowi w Trzebini tytuł Bazyliki Mniejszej.

Po skończonej Eucharystii miała miejsce procesja z Figurą Matki Bożej. Tam w dość oryginalny ale wzruszający sposób hołd Maryi wygłosił Ks. Prowincjał Piotr Filas SDS. Nawiązał w niej do historii tragicznie zamordowanego Dawida Korneckiego, który kilka dni temu został bestialsko zamordowany,  gdy bronił swojej narzeczonej.

W dalszej części czuwania nie zabrakło modlitwy różańcowej, adoracji Najświętszego Sakramentu, i niedzielnej Eucharystii.

W tegorocznym spotkaniu Młodych skupionych wokół Salwatorianów i nie tylko wzięło udział około 200 osób. Dziękujemy im z serca za ich obecność, przykład życia i wsparcie gdziekolwiek dane nam jest wspólnie się spotkać. Dziękujemy Duszpasterzom, którzy mimo wolnego dnia znaleźli czas by zorganizować wyjazd i wziąć udział w czuwaniu – chwała wam za to! Miejmy nadzieję że to spotkanie zaowocuje w kolejne dobre, piękne, salwatoriańskie dzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *