Salwatoriańscy Maturzyści i młodzież skupiona wokół naszych apostolatów młodzieżowych, po raz kolejny, tuż przed 3 niedzielą Wielkiego Postu, zgromadziła się w Trzebini na wspólnej modlitwie i dziękczynieniu Bogu za otrzymane dary. Tegoroczne spotkanie młodych, w którym udział wzięło przeszło 200 osób, przebiegło pod hasłem: WSZYSCY IDZIEMY ZA CHRYSTUSEM.

Michał „Misiek” Koterski, gość specjalny tego wydarzenia, w swoim świadectwie ukazał młodym jak w jego życiu Bóg walczył o niego samego i pomógł mu wydostać się z tego co niszczyło jego życie i świętość. Pomocna okazała się także projekcja filmu Wszyscy jesteśmy Chrystusami, w którym nasz gość specjalny zagrał jedną z głównych ról.
Ale fatimskie czuwanie, w tym okresie wielkiego postu, było przede wszystkim zatrzymaniem się nad własnym życiem i odpowiedzeniu sobie na kilka pytań:

Po co żyjesz?

Jaki jest styl twojego życia?

Czy odpowiada ci to jak żyjesz?

W odpowiedzi pomogła wspólna droga krzyżowa przygotowana przez młodzież, adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do sakramentu pokuty i pojednania, a przede wszystkim Eucharystia, której przewodniczył i homilie wygłosił ks. Piotr Filas SDS, prowincjał Salwatorianów. Na rozesłanie każdy otrzymał drewniany krzyż, który ma nam każdego dnia przypominać o naszej chrześcijańskiej i sawatoriańskiej tożsamości, a także wskazywać za Kim w życiu idziemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *