W dniu dzisiejszym, tj. 20 października w Mikołowie, odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu jesienno – zimowych dni skupienia przygotowanych przez Salwatoriański Ośrodek Powołań.

Punktualnie o godz. 10.00 w salce parafialnej zjawili się chłopcy, którzy na co dzień pełnią w parafii p. w. NMP Matki Zbawiciela służbę przy ołtarzu. Ze względu na dość dużą rozpiętość wiekową, duszpasterze SOPu podzielili sobotnie spotkanie na dwie części.

Pierwsza została przeznaczona dla wszystkich uczestników, natomiast druga przewidziana została już tylko dla starszej młodzieży męskiej. Tematyka spotkania dotyczyła Trzeciej Osoby Boskiej, której cały obecny rok duszpasterski jest poświęcony. W konferencji wygłoszonej przez ks. Łukasza Anioła SDS, uczestnicy mogli dowiedzieć się między innymi kim jest Duch Święty, jaki wpływ ma na codzienne życie człowieka oraz co należy uczynić, aby mocniej i więcej doświadczać Jego obecności w codzienności. Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście modlitwy, której zwieńczeniem była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Łukasza Karasińskiego SDS. W homilii wygłoszonej przez ks. Przemysława Antoniuka, młodzież męska usłyszała między innymi zachętę do mężnego wyznawania wiary w codzienności. Kaznodzieja zachęcał uczestników, aby nie bali się świadczyć o swojej miłości do Boga, wszędzie tam gdzie są i w środowiskach w których żyją.

Całość spotkania została zwieńczona kręgiem biblijnym, podczas którego uczestnicy dzielili się osobistym doświadczeniem w spotkaniu ze Słowem Bożym.

Pierwsze spotkanie dla młodzieży męskiej zainaugurowane w Mikołowie stało się również okazją do nawiązania przez uczestników kontaktu z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań.

Księża posługujący w Salwatoriańskim Ośrodku Powołań w tym miejscu pragną wyrazić ogromną wdzięczność ks. Robertowi Uflantowi za pomoc w organizacji spotkania oraz za ciepłe i przyjazne przyjęcie.