…rozpoczęliśmy ROK WIARY!

Według „Wielkiego słownika ortograficznego” wydanego przez PWN podwoje to staropolskie określenie bramy wejściowej, czy też okazałe, dwuskrzydłowe drzwi wejściowe, albo wrota. „Podwoje wiary” (por. Dz 14,27) są dla nas zawsze otwarte. – tak pisze papież Benedykt w liście apostolskim zwołującym Rok Wiary. W średniowieczu królowie mieszkali najczęściej w zamkach. Każdy z nas wie, że z reguły otoczone były fosą i aby się dostać do takiego królewskiego zamku trzeba było przejechać przez zwodzony most i otwarte wrota. Droga do Królestwa Bożego prowadzi właśnie przez takie otwarte wrota wiary. Ta brama jest otwarta dla każdego, kto tylko zechce przez nią przejść. Jak pisze dalej papież, te wrota wiary wprowadzają nas do życia w komunii z Bogiem i pozwalają na wejście do Jego Kościoła. To dla nas szansa na remont kapitalny naszej wiary! Czy jesteś na to gotów?

 

Dnia 11 października 2012 roku na Placu św. Piotra w Watykanie Benedykt XVI rozpoczął uroczyście Rok Wiary, który będzie trwał do 24 listopada 2013 roku, czyli zakończy się w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, czyli Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
Rok Wiary to dobra okazja do pogłębienia swojej wiary. NIE WYSTARCZY POWIEDZIEĆ, ŻE „JESTEM WIERZĄCY”, ale trzeba też się zastanowić nad tym W CO JA WIERZĘ i JAK WIERZĘ? Wiara bowiem dla wielu polskich katolików trzy wizyty w kościele w ciągu roku – środa popielcowa, Wielkanoc i Boże Narodzenie, dla innych to po prostu Msza święta w każdą niedzielę. CZY TO ZNACZY, ŻE JESTEM WIERZĄCY?

Wiara nie może się zaczynać i kończyć na niedzielnej Mszy świętej. To ciągle za mało. Ona ma przenikać całe nasze życie.

Rok Wiary jest zaproszeniem do autentycznego i nowego nawrócenia do Pana, jedynego Zbawiciela świata. pisze papież. A przecież my wiemy, że MISTRZ JEST TYLKO JEDEN – TO JEZUS CHRYSTUS!

Zapraszamy Cię do wspólnego umacniania naszej wiary!

 

ks. Robert sds

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *