Czwarta Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Chrystus, DOBRY PASTREZ został posłany do wszystkich, bo dla Boga każdy człowiek jest kimś konkretnym, wyjątkowym. O każdego z nas Jezus troszczy się i chroni z miłością.

Dzisiejsza niedziela to także Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Wpatrując się więc w tych dniach w Jezusa DOBREGO PASTERZA, dziękujmy za tych, którzy kroczą drogą powołania, zwłaszcza w Zgromadzeniu Salwatorianów, prośmy również o święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

W Niedzielę Dobrego Pasterza (26 kwietnia) w Kościele katolickim w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku towarzyszy mu hasło Powołania a świętość: poruszeni PięknemChcemy w tych dniach dziękować Bogu za tych, którzy przeżywają swoje powołanie w służbie dla Królestwa Bożego,  w zgromadzeniu zakonnym SALWATORIANÓW, ale także modlić za młodych ludzi, którzy szukają swojego miejsca w świecie, aby mogli usłyszeć głos Bożego wezwania i z odwagą na nie odpowiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czwarta Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Szczególnie do zgromadzenia SALWATORIANÓW. Stawiamy sobie pytania: Za kim idziemy? Kogo słuchamy? Może w książeczce rodziców lub naszej od Pierwszej  Komunii św., mieliśmy, a może mamy obrazek, jak Pan Jezus z laską pasterską w ręce idzie wśród owiec. Maleńka owca zagubiła się i nie może się wydostać z krzaka cierni. Pasterz przyklęka i delikatnie wyjmuje ją z cierni. A może spotkaliśmy jeszcze inny obraz, obraz Jezusa Dobrego Pasterza z owcą na ramionach. Najważniejsza wiadomość naszego życia przekazana przez Dobrego Pasterza jest następująca: przy moim nazwisku i imieniu postawił Bóg dwa słowa: chciany i kochany, chciana i kochana. Te dwa słowa to nasz najcenniejszy majątek. Ceńmy sobie te słowa i róbmy wszystko, aby On, Jezus Chrystus, był też zawsze chciany i kochany przez każdego z nas. Codziennym dobrym, uważnym życiem człowieka wierzącego potwierdzajmy tę prawdę, że Bóg w naszym życiu jest chciany i kochany. W tym dniu módlmy się za wszystkich kapłanów, którzy stanęli na naszej drodze życia, a także prośmy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu spotkamy się z wiernymi w naszych salwatoriańskich parafiach w TRZEBINI i BIELSKU BIAŁEJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *