Reprezentacja parafii pw. NMP Królowej Świata z Bielska-Białej (Mikuszowice Śląskie) wygrała IX Salwatoriański Turniej Piłkarski,

który rozgrywany był w cieniu Zamku Królewskiego na Wawelu w dniach 11-13 czerwca 2015 roku. Organizatorem imprezy był Salwatoriański Ośrodek Powołań. Drugie miejsce zajęła drużyna z Galgahévíz, a trzecie z Więciórki.

W drugim dniu gościem specjalnym była drużyna artystów w składzie: Przemysław Cypriański, Jarosław Jakimowicz, Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Marcin Piętowski i Marek Włodarczyk, która rozegrała dwa mecze z reprezentacją salwatorianów oraz uczestnikami turnieju. Oba spotkania rozegrano w trzydziestostopniowym upale. Tym razem aktorzy ulegli swoim rywalom.

Piłkarskim doświadczeniem z młodymi miłośnikami piłki nożnej dzielił się Michał Chałbiński, który poprowadził profesjonalną rozgrzewkę w pierwszym dniu turnieju a później wspomógł reprezentację artystów.

Uczestnikom codziennie kibicował prowincjał ks. Piotr Filas, który przewodniczył uroczystej Eucharystii zamykającej zawody, wygłosił okolicznościowe kazanie i wręczył nagrody.

Turniej jest jedną z wielu inicjatyw realizowanych przez Salwatoriański Ośrodek Powołań, który od ponad pół wieku pomaga młodym w rozeznawaniu życiowej drogi.

Na uwagę i podziękowanie zasługuje aktywność duszpasterzy salwatoriańskich parafii, którzy zainspirowali młodzież do udziału w wydarzeniu i umożliwili jej przyjazd do Krakowa.

 

{phocagallery view=category|categoryid=34|limitstart=0|limitcount=0}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *