fbpx

Kim jesteśmy?

O nas

Salwatoriański Ośrodek Powołań (SOP) to miejsce spotkań dla prawdziwych mężczyzn. Stwarzamy okazję do tego, by z pasją rozwijać swoją wolę, determinację, siłę duchową i fizyczną. Jednym słowem: pomagamy stawać się prawdziwym facetem. Razem z innymi, którzy wymagają od siebie czegoś więcej, spotykamy się w różnych miejscach w Polsce i poza jej granicami, by wspólnie odkrywać Boży plan, który dla każdego przygotowany jest z osobna. Jeżeli chcesz przeżyć w swoim życiu niesamowitą przygodę i poznać ludzi myślących podobnie jak Ty, możesz do nas dołączyć.

ks. Łukasz Anioł SDS
ks. Łukasz Anioł SDS
ks. Łukasz Karasiński SDS
ks. Łukasz Karasiński SDS
ks. Przemysław Antoniuk SDS
ks. Przemysław Antoniuk SDS

Kim jesteśmy

Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan założył Towarzystwo Boskiego Zbawiciela w dniu 8 grudnia 1881 roku w Rzymie. Przez kilka pierwszych lat istniało ono pod nazwą Apostolskie Towarzystwo Nauczania. W regule Towarzystwa z 1882 roku Ojciec Jordan napisał:

„Celem Apostolskiego Towarzystwa Nauczania jest wzmacniać, bronić i rozkrzewiać katolicką wiarę wszędzie tam, gdzie zostanie posłane przez Bożą Opatrzność. Dlatego poprzez wypełnianie apostolskiego nauczania słowem pisanym i mówionym, zamierza osiągnąć cel, tzn. aby wszyscy ludzie nieustannie poznawali jedynego prawdziwego Boga i tego którego posłał Jezusa Chrystusa, aby mogli wieść życie święte i zbawić swoje dusze.”

WIĘCEJ