W sobotę 27 kwietnia o godzinie 10.00, dom zakonny Salwatorianów w Krzywinie wypełnił się młodzieżą. To ministranci oraz kandydaci do bierzmowania. Z doświadczenia wiemy, że najważniejsze w czasie dnia skupienia jest zbudowanie wspólnoty. Zaczęliśmy ją budować od wspólnej modlitwy brewiarzowej – jutrzni.

Hasło przewodnie krzywińskiego dnia skupienia brzmiało: Idziesz za mną? Temat prowokacyjny, bo stawia w człowieku pytanie – gdzie pójdziemy, w jakim kierunku? Ale aby pójść za kimś, to trzeba zaufania, a dzięki niemu zawiera się nowe przyjaźnie, oparte na wspólnych wartościach. Mówiąc o nich, poświęciliśmy sobie większą część naszego spotkania.

Na dniu skupienia, prowadzonym przez księdza Przemysława Antoniuka SDS, dzięki uprzejmości dwóch znanych osób, uczestnicy mogli usłyszeć i obejrzeć świadectwo wiary oraz ich motywację do lepszego życia z Bogiem, a byli nimi piłkarz Patryk Małecki oraz wokalista zespołu Disco Polo Paweł Dudek – Czadoman.

Spotkanie w domu zakonnym zakończyło się wspólną medytacją Pisma Świętego – kręgiem biblijnym w którym rozważaliśmy Ewangelię z Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Później przyszedł czas na kulminacyjny punkt całego spotkania – Mszę Św., w czasie której ks. Przemysław zachęcał zebranych do dojrzałej postawy – postawy wiary, walki o wartości chrześcijańskie, dając świadectwo o prawdzie.