Podskocz do góry – to hasło tegorocznego czuwania młodych, które miało miejsce tradycyjnie w Trzebini z soboty na niedziele 15/16 września 2012 r. Młodzież z całej Polski, a więc z: Trzebnicy, Warszawy, Piastowa, Elbląga, Godzięcina, Bagna, Rabki, Ponic, Mikołowa, Bielska Białej, Bystrej, Zakopanego, Krakowa, Nowego Sącza, Więciórki, Obornik Śląskich, Goczałkowic i innych mniejszych miejscowości przyjechała wraz ze swymi duszpasterzami do naszego Salwatoriańskiego sanktuarium, aby się wspólnie spotkać, bawić i radować, a przede wszystkim podziękować Bogu za wspólne wakacje spędzone wraz z Salwatorianami.

 

Spotkanie rozpoczęło się koncertem Grzegorza WILKA i zespołu WolfGang, podczas którego młodzi  mieli okazję się dobrze bawić przy mniej lub bardziej znanych hitach. Następnie dość imponujący pokaz tańca przedstawiła grupa TOP TOYS
z Koszalina – finaliści programu Got To Dance – Tylko Taniec, tancerze najważniejszego wydarzenia muzycznego w Polsce – Top Trendy 2012, festiwalu Top of The Top – Sopot , tancerze Edyty Górniak, Mirami. Nie zabrakło też przy okazji nauki tańca, gdzie każdy mógł spróbować swoich umiejętności i pokazać publicznie swój talent.

Część artystyczną zakończyliśmy kolacją i spotkaniem w grupach, gdzie mogliśmy podsumować czas wakacji i spotkać się już w mniejszym gronie, a więc Salwatoriański Ośrodek Powołań, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, Wolontariat Misyjny, Siostry Salwatorianki i Siostry Betanki.

Ostatnim spotkaniem przed Eucharystią była konferencja Ks. Tomasza Źwiernika 
z Zamościa, duszpasterza młodzieży alternatywnej i kapelana więzienia, który wraz z podopiecznymi – więźniami podzielił się świadectwem wiary.

Z lekkim poślizgiem rozpoczęliśmy o 21.00 EUCHARYSTIĘ, której przewodniczył Prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów Ks. Piotr Filas. Słowo Boże wygłosił
Ks. Paweł Krężołek, który w nawiązaniu o hasło spotkania młodych wzywał do zaufania Panu Bogu, do życia wiarą w codzienności w której znajduje się dzisiaj człowiek, a także do miłości okazywanej każdemu i w każdym czasie.

Po skończonej Eucharystii miała miejsce procesja z Figurą Matki Bożej. Tam w dość oryginalny ale piękny sposób hołd Maryi wygłosił Ks. Tadeusz Mucha. Nie zabrakło wzruszenia, łez ale przede wszystkim wierności  w wypełnianiu Bożego powołania – tak jak Maryja.

W dalszej części czuwania nie zabrakło modlitwy różańcowej, adoracji Najświętszego Sakramentu, i niedzielnej Eucharystii.

W tegorocznym spotkaniu Młodych skupionych wokół Salwatorianów i nie tylko wzięło udział przeszło 220 osób. Dziękujemy im z serca za ich obecność, przykład życia i wsparcie gdziekolwiek dane nam jest wspólnie się spotkać. Dziękujemy Duszpasterzom, którzy mimo wolnego dnia znaleźli czas by zorganizować wyjazd
i wziąć udział w czuwaniu – chwała wam za to! Miejmy nadzieję że to spotkanie zaowocuje w kolejne dobre, piękne, salwatoriańskie dzieła.

 

ZDJĘCIA dostępne TUTAJ!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *