20 lipca br. rozpoczęły się kolejne wakacyjne rekolekcje z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań, które odbyły się w domu rekolekcyjnym Księży Salwatorianów w Krakowie. Prowadzone były przez ks. Łukasza Karasińskiego SDS oraz ks. dk. Karola Koszyla SDS. Było to moje trzecie spotkanie, w którym wziąłem udział.

Mam na imię Dominik, ma 16 lat i pochodzę z Mesznej koło Bielska-Białej. W tym roku rozpocząłem naukę w technikum gastronomicznym na profilu kelnerskim. Jestem lektorem w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Mesznej.

Jadąc do Krakowa byłem bardzo pozytywnie nastawiony, pomimo moich obaw co do osób, które spotkam. Jednak moje obawy były niepotrzebne. Tak jak na poprzednich wyjazdach spotkałem bardzo ciekawe osoby, z którymi kontakt cały czas utrzymuję. Rekolekcje kojarzą się nam z czasem poświęconym tylko na modlitwę i rozmowę o Bogu, jednak to, co mnie najbardziej zaskoczyło, to nie tylko czas poświęcony na sferę duchową, ale i na dobrą zabawę i fajne wycieczki.

Tematyka wakacyjnego spotkania odnosiła się do głównego hasła SOP-u ,,Odkryj Siłę’”, Podczas konferencji odkrywaliśmy siłę modlitwy, Eucharystii czy Pisma św. Jednak najbardziej utkwiła mi konferencja związana z Pismem św., a także kręgi biblijne. Uświadomiło mi to, że Pismo św. jest ponad czasowe i nie nawiązuje tylko do czasów życia Pana Jezusa, ale po głębszym wczytaniu okazuje się, że bardzo dobrze odzwierciedla dobę dzisiejszego świata.

Podczas naszych rekolekcji mięliśmy okazję do zwiedzania wielu klasztorów i nie tylko. Dla mnie osobiście najbardziej pozostającym w pamięci, jest zwiedzanie klasztoru OO. Kamedułów na Krakowskich Bielanach. Zdziwiło mnie, jak bardzo można oddać się Bogu. Podziwiam ich samozaparcie do życia bez dostępu do multimediów, bardzo rzadkimi spotkaniami z rodziną czy brak opuszczania klasztoru do końca życia. Liczy się dla nich tylko praca, a w szczególności oddanie się Bogu poprzez modlitwę i całe swoje życie na wyłączność.

Na koniec chciałbym zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w rekolekcjach Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Znajdziesz na nich czas na modlitwę, wyciszenie się oraz będziesz miał okazję przemyśleć wiele rzeczy podczas codziennych konferencji czy Mszy św., a w szczególności na codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ale jest to również, czas gdzie ciekawie z humorem spędzisz czas i poznasz wielu wspaniałych ludzi.

___

Autorem świadectwa jest Dominik Leśniak
Serdecznie dziękujemy za świadectwo 🙂