„W czasie, w którym wielu z Was przystępuje do egzaminów dojrzałości i wybiera swoją drogę życiową, niech poszczególne artykuły i wywiady będą dla Was pomocą w rozeznawniu swojego powołania”. Takimi życzeniami ks. Paweł Krężołek, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, kończy swój list, adresowany do młodych Przyjaciół Zbawiciela i salwatorianów, którym otwiera najnowszy numer salwatoriańskiego informatora powołaniowego, tym razem pod hasłem „On potrzebuje twoich rąk”.

Na kolejnych stronach „Apostoła Zbawiciela” czytelnicy mają okazję spotkania z biskupem Grzegorzem Rysiem, byłym rektorem krakowskiego seminarium, który w wywiadzie odpowiada m.in. na pytania: dlaczego wstąpienie do seminarium nie zawsze kończy się święceniami, dla kogo jest seminarium i czy łatwo do niego wstąpić? Ale w bieżącym numerze nie jest to jedyny wywiad, gdyż zaprezentowane zostały jeszcze trzy: z ks. kpt. Ireneuszem Birusiem, salwatorianinem, kapelanem Wojskowej Akademii Technicznej, który uczestniczył w misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, z ks. Tomaszem Źwiernikiem „Dzikim”, kapelanem więźniów oraz ks. Piotrem Pająkiem, salwatorianinem, kapelanem szpitalnym.

Lekturę ubogacą także inne inspirujące artykuły, jak na przykład świadectwo kl. Dominika Ocieczka SDS, opowiadającego o swojej drodze rozeznawania powołania czy relacja z tego, co działo się w ostatnich miesiącach w seminarium w Bagnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *