Trzeci dzień turnieju miał rozstrzygnąć wszystko. Z rana nikt nie był faworytem. Z powodu wprowadzonych przez organizatorów zmian w regulaminie, dotyczących sposobu rozgrywania turnieju, jeszcze wszystko mogło się wydarzyć. Ta niepewność stała się między innym okazją do tego, aby ten dzień zacząć trochę inaczej, niż każdy inny przeżywany w zaciszu swojego domu. Zwodnicy w porannych godzinach zgromadzili się w najpierw kaplicy na modlitwach, aby oddać wszystko to, co ich czeka Panu Bogu.

Następnie zawodnicy udali się ponownie, jak w dniu wczorajszym na boisko KS Nadwiślan, by przystąpić do rozgrywek pucharowych, które wyłonić miały ostatecznych zwycięzców. I tak oto po ośmiu meczach wiadomym się stało, kto zwyciężył i otrzymał nagrody.

Mecze pucharowe grupy seniorów
Półfinały
Bielsko Biała – Żabnica 3:1
Krzywin Gryfiński – Kraków Team 4:0
Mecz o 3 miejsce
Żabnica – Kraków Team 0:0 (karne 1:3)
Bielsko Biała – Krzywin 4:0

Mecze grupy open
Żabnica – Kraków Galaxy Dream 2:1
Więciórka – Okuniew 2:1
Okuniew – Żabnica 5:3
Więcórka – Kraków Galaxy Dream 2:4

Końcowa kwalifikacja
Grupa open
I miejsce: Okuniew – nagroda w wysokości 1000 zł
II miejsce: Żabnica (juniorzy) – nagroda rzeczowa w postaci toreb dla całej drużyny
III miejsce: Kraków Galaxy Dream – nagroda rzeczowa w postaci piłek dla całej drużyny
IV miejsce: Więciórka

Grupa seniorów
I miejsce: Bielsko Biała – nagroda w wysokości 1000 zł
II miejsce: Krzywin – nagroda rzeczowa w postaci toreb dla całej drużyny
III miejsce: Kraków Team – nagroda rzeczowa w postaci piłek dla całej drużyny
IV miejsce: Żabnica

Najlepszym bramkarzem w grupie open został Michał Krzus z Żabnicy, a najlepszym strzelcem Michał Motyka również z Żabnicy.

Najlepszym bramkarzem w grupie seniorów został Joachim Giźlar, a najlepszym strzelcem Jarosław Kopacz, obaj zawodnicy z Bielska Białej.

Tego dnia po południu odbyła się Msza św., w czasie której uczestnicy i organizatorzy dziękowali Bogu za turniej oraz gala rozdania nagród.

Po emocjonujących rozgrywkach, Mszy św. i gali zawodnicy wraz z opiekunami udali się na zwiedzanie miasta.

Całość trzeciego dnia turnieju zakończyła Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutro już tylko poranne modlitwy, Eucharystia i powrót zawodników do rodzinnych domów.

XIV Salwatoriański Turniej Piłkarski po raz kolejny okazał się udanym wydarzeniem. Dowodzi tego nie tylko liczba zawodników biorąca w nim udział, ale przede wszystkim to, co w sferze duchowej się na nim wydarzyło. Prawdziwym zwycięzcą nie okazał się jednak ten, kto zajął pierwsze, drugie lub trzecie miejsce, ale ten kto zwyciężył w walce o życie z sercem, w którym mieszka Bóg.