Drodzy młodzi Przyjaciele! Wkroczyliśmy w czas adwentu. Jest to wyjątkowy i pełen radości czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego „adventus” i oznacza przyjście.
W sklepach, marketach na ulicach naszych miejscowości już dawno widać mrugające światełka i lampki, słychać pastorałki, melodie kolędowe i mikołajowe „ho ho ho…”. Świat zachowuje się tak, jakby już rozpoczął świętowanie Bożego Narodzenia.
Ale, drodzy Przyjaciele, niech czas adwentu umocni w nas dobre postanowienia, niech przybliży nas jeszcze bardziej do Boga. W tym wyjątkowym dla chrześcijan czasie nie może zabraknąć pamięci o tym, że Chrystus powinien na nowo narodzić się w naszych sercach.
Wkraczamy w Adwent, taki czas, który cały jest oczekiwaniem, już nie na coś, ale na Kogoś, na przyjście Pana. Jest to oczekiwanie, inne od pozostałych, pełne nadziei, cichej radości, bo oparte na wierności Bogu, na Jego Słowie.

Adwent – to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Ale adwent rozpocznie się w naszym życiu dopiero wtedy, gdy zaczniemy na serio czekać na Pana Boga!
DOBREGO ADWENTU!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *