Czas Wielkiego Postu to czas odnowy duchowej i czas spotkania z Bogiem. Swoją odnowę duchowa rozpoczęła w naszej parafii młodzież z 86 Gimnazjum z Boerenrowa. Przewodnikami duchowymi są księża z Towarzystwa Boskiego Zbawiciela – Salwatorianie. Ks. Paweł Krężołek SDS i ks. Dariusz Jasuba SDS na codzień mieszkają we wspólnocie zakonnej w Krakowie i są duszpasterzami Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań (SOP).

Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczął ks. płk Jan Domian, który przedstawił i przywitał Księży rekolekcjonistów, a młodzieży życzył dobrych owoców rekolekcji oraz spotkania z Boskim Zbawicielem, który przemienia nasze serca. Ks. Paweł w pierwszej konferencji zachęcił uczestników do „Budowania Przyjaźni” nie tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z Jezusem. Pytał zebranych: „Po co chodzić do Kościoła? Po to, aby spotkać się z Przyjacielem, który wiem czego nam brakuje, który zna nasze problemy, który chce abyśmy z Nim rozmawiali o tym co nas boli i cieszy (…). Nawet jeśli teraz nie wierzycie to ja o was się nie boję bo wiem, że Bóg w was wierzy” – zakończył rekolekcjonista.

Po konferencji miało miejsce spotkanie z zaproszonymi gośćmi. W pierwszym dniu gościliśmy „Grupę Rekonstrukcyjno-Filmowa Bemowo”. Uczestnicy tej grupy występowali w filmach min. „Czas Honoru” i „Miasto 44”. Grupa przybliżyła zebranej młodzieży historię „Żołnierzy Wyklętych” oraz zaprezentowała umundurowanie oraz broń żołnierzy AK, uczestników II wojny światowej oraz żołnierzy radzieckich. Po spotkaniu młodzież udała się na „zasłużoną herbatę i kanapki”.

Pierwsze spotkanie rekolekcyjne zakończyliśmy Eucharystią, której przewodniczył ks. Proboszcz, a koncelebrowali Księża Rekolekcjoniści. W homilii ks. Dariusz nawiązał do relacji człowieka młodego z Chrystusem oraz postawił zebranym pytanie – „Co w życiu jest najważniejsze?” (..) Chrystus pyta ciebie: Czy mnie znasz? Czy Jestem twoim przyjacielem? (..)bo łatwiej jest napisać książkę niż przeżyć jeden dzień dobrze! – zakończył Salwatorianin.

Przed nami jeszcze dwa dni rekolekcji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *