Warszawa, a dokładnie Wojskowa Akademia Techniczna, to miejsce które dla dzielnej dziesiątki uczestników Rekolekcji z Wojskiem Polskim, stała się domem przez najbliższe siedem dni. Dokładnie od soboty (tj. 20 lipca), rozpoczął się czas letniego wypoczynku połączony z przeszkoleniem wojskowym, o kryptonimie: „Odkryj siłę!”

Pierwszym punktem rekolekcji było oczywiście zakwaterowanie, które wyznaczone zostało nam w jednym z akademików WAT. Po zaznajomieniu się z topografią budynku i zasadami obowiązującymi w nim, przyszedł czas na pierwszy spacer po terenie.

Cel, oczywiście był jeden. Kierunek – Kościół, gdzie punktualnie o godz. 18.00 rozpoczęła się Eucharystia. W homilii, którą wygłosił ks. Łukasz Anioł SDS, zebrani usłyszeli o jednej podstawowej, ale niekiedy bardzo zapominanej zasadzie, którą powinien kierować się każdy dojrzały katolik: módl się i pracuj!!!.

Spotkanie przy ołtarzu stało się inspiracją do kolejnego punktu programu, którym była kolacja. Dzięki wielkiej otwartości i życzliwości Księży z Parafii Wojskowo – Cywilnej pw. MB Ostrobramskiej, uczestnicy spotkania mieli okazję zjeść pyszną kiełbasę z grilla.

Całość pierwszego wieczoru zwieńczona została wieczorną modlitwą brewiarzową.