I takim to sposobem zakończyło się kolejne Salwatoriańskie Spotkanie Maturzystów i nie tylko! Przeszło 200 osób z różnych stron Polski, skupieni wokół naszych salwatoriańskich apostolatów młodzieżowych, wraz ze swoimi duszpasterzami, przybyło do Trzebini aby się wspólnie modlić, spotkać, tworzyć wspólnotę, a przede wszystkim poczuć radość z faktu bycia chrześcijaninem.

Tegoroczne hasło spotkania brzmiało: My love is free. Take it. Nawiązywało ono zarówno do miłości Boga względem każdego z nas jak i miłości człowieka do człowieka. Tę myśl, na przykładzie całego swojego życia, które związane było z jednej strony z popularnością, sławą i  licznymi przygodami, a z drugiej coraz głębszym odchodzeniem od Boga i w konsekwencji totalnego upadku, rozwinął nasz gość specjalny Krzysztof ANTKOWIAK. Podzielił się nie tylko bardzo osobistym świadectwem swojego życia, ale udowodnił jak Bóg walczył o niego poprzez konkretne osoby i w konkretnych wydarzeniach. Świadectwo naszego gościa stało się także inspiracją do pracy w grupach, w których każdy osobiście mógł podzielić się swoim doświadczeniem miłości Boga i drugiego człowieka.

Faktem jest, że czasem tej miłości brakuje, stąd kolejny punkt programu: Adoracja Najświętszego Sakramentu, osobiste spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym i Tym, który czekał na każdego w konfesjonale.

Niestety w tym roku zabrakło tradycyjnego bigosu, niemniej dla każdego czekała kolacja ufundowana przez firmę Gądek i Tarczyński. Dlatego wielkie dzięki za pomoc i wsparcie. Także firmie Bahlzen za słodki upominek i pamięć o salwatoriańskiej młodzieży.

Wielką niespodzianka i zaskoczeniem był spektakl teatralny Mayday 2, a tym samym niesamowite świadectwo wiary aktorów, którzy nie tylko byli obecni na scenie, ale także podczas Adoracji, Drogi Krzyżowej i Eucharystii.

Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnie Mszą Św., której przewodniczył Ks. Piotr Filas, prowincjał Salwatorianów.

Mamy nadzieję, że tegoroczne spotkanie młodych na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, zaś nieobecnych zapraszamy na kolejne Salwatoriańskie Spotkanie Młodych do Trzebini, 24 września.

{phocagallery view=category|categoryid=40|limitstart=0|limitcount=0}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *