Dnia 26 maja 2012 roku, w Dzień Matki, w trzebińskim Sanktuarium MB Fatimskiej, Matka Kościół, Matka Zakon i rodzone Mamy cieszyły się chwilą święceń, które przez posługę Nuncjusza Apostolskiego w Polsce JE. abpa Celestino Migliore przyjęli młodzi salwatorianie, stając się kapłanami i diakonami.

Na kapłanów zostali wyświęceni: dk. Robert Gawłowski, dk. Michał Gołębiowski, dk. Łukasz Karasiński, dk. Szymon Kula, dk. Przemysław Marszałek, dk. Włodzimierz Szydłowski, dk. Robert Ufland i dk. Paweł Wróbel.

Diakonami zostali: kl. Wojciech Czarnota, kl. Dariusz Jasuba, kl. Tomasz Koza, kl. Kamil Leszczyński, kl. Paweł Radziejewski, kl. Jakub Trzópek i kl. Hubert Vogel.

 

W uroczystości uczestniczyli rodzice, krewni i przyjaciele wyświęconych, proboszczowie i duszpasterze ich rodzinnych parafii oraz licznie zgromadzeni członkowie Rodziny Salwatoriańskiej z prowincjałem ks. Piotrem Filasem i jego radą.

Dnia 31 maja, w kościele pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie-Zakrzówku, neoprezbiterzy odprawią Mszę Św. prymicyjną, po której, z rąk przełożonego prowincjalnego, otrzymają dekrety kierujące ich do miejsc pierwszej posługi.

 

Informacja za: www.sds.pl                         Zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *