Piesze pielgrzymki na Jasną Górę rokrocznie wyruszają z wielu miast Polski na przełomie lipca i sierpnia. Pielgrzymi przemierzają setki kilometrów do świętego miejsca, aby zadośćuczynić za popełnione grzechy, modlić się w róznych intencjach
i wyrazić wdzięczność Bogu za ogrom otrzymanych łask. Na szlaku pielgrzymim nie mogło zabraknąć także nas – Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, szczególnie w grupach, które prowadzą Salwatorianie. Braliśmy udział w pieszej pielgrzymce z Elbląga, Bielska Białej, a także w Warszawskiej – Akademickiej. Była to niesamowita okazja by promować nasze zgromadzenie zakonne czy referat powołań. Mamy nadzieję, że poprzez radosną modlitwę, śpiew, doświadczenie wspólnoty, a także podjęcie zmagania fizycznego i walkę z własnymi słabościami, wielu ludzi odkryło na nowo sens życia i wiary.

Niesamowitym doświadczeniem po raz kolejny okazała się Polonijna Pielgrzymka z Chicago do Merrillville, której współprzewodnikiem jest ks. Paweł Krężołek. Idą w niej dzieci, ich rodzice, a także dziadkowie. Idą indywidualni pielgrzymi. Każdy ze swoją intencją. To największa tego typu duchowa wędrówka po Ameryce, która wrosła w lokalny, a zarazem salwatoriański kalendarz religijny.

Ostatnim akcentem tegorocznych wakacji, był turnus żeglarski na jeziorach mazurskich. W kolejnych dniach młodzi ludzie pod okiem wykwalifikowanych sterników i Ks. Przemka Antoniuka, który poprowadził ten turnus, mogło odkrywać Boga we wspólnocie, w niełatwych i czasem ekstremalnych warunkach na wodzie.

Przed nami kolejny rok szkolny. Co przyniesie? Mamy nadzieje, że same dobre i Boże chwile. Tym zaś, którzy postanowili spędzić z nami tegoroczne wakacje, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że okazały się niesamowitym doświadczeniem Boga i wspólnoty.