Ju w najbliższy piątek czyli 18 grudnia widzimy się z Wami w Krakowie na spotkaniu opłatkowym.

Zaczynamy o  godz.: 17.00, a do domów rózjeżdżamy się w niedzielę 20.12 – ok. godz.: 10.00
• W programie: Msza święta, modlitwa, spotkania integracyjne, rozmowy indywidualne, spotkanie z Prowincjałem Salwatorianów, wycieczka
• Zabieramy ze sobą: ŚPIWORY, ręcznik, obuwie zmienne, odzież sportową, LEGITYMACJĘ SOPu (ten, kto posiada rzecz jasna), PISMO ŚWIĘTE, notatnik, długopis i oczywiście otwarte serce!
• Koszt uczestnictwa w dniach skupienia: za darmo!
• Na zgłoszenia czekamy do: 16 grudnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

I tak spotkanie opłatkowe które odbywa się w dniach 13 – 15 grudnia 2013 r. dobiega końca. Po raz kolejny młodzież z różnych stron Polski: Trzebnicy, Wrocławia, Bielska Białej, Zakopanego, Nowego Sącza, Krakowa – odwiedziała nasz klasztor w Krakowie tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Był to czas nie tylko bezpośredniego przygotowania do świąt, składania sobie życzeń i dzielenia opłatkiem, ale przede wszystkim podsumowania wszystkich akcji Ośrodka Powołań w roku 2013 i planów na kolejny 2014 rok. Oczywiście w programie nie zabrakło wspólnych modlitw, kręgu biblijnego, Adoracji, sakramentu pokuty i pojednania, spotkań w radości zarówno w klasztorze jak i na krakowskim rynku.  Tradycyjnie już Ks. Prowincjał Piotr Filas spotkał się z uczestnikami SOPu podczas EUCHARYSTII, którą sprawował w ich intencji. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i do kolejnego spotkania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W dniach 16-18 grudnia 2011 r., w krakowskim klasztorze salwatorianów, odbyło się spotkanie opłatkowe, które zgromadziło młodych ludzi – maturzystów i studentów. Od wielu lat SOP organizuje „spotkania opłatkowe” dla najstarszych chłopaków, którzy biorą udział w dniach skupienia i rekolekcjach oraz poważnie zastanawiają się nad swoim życiem, stojąc przed ważnymi wyborami.

 

Relacja jednego z uczestników:

„Wesołych Świąt! Nadchodzi Chrystus! Te piękne słowa wirowały nam w głowie przez całe weekendowe spotkanie. Kolejny raz mogliśmy wspólnie, jednak w bardziej kameralnym gronie, spotkać Chrystusa na naszej drodze.

 

Dni te były nie tylko pełne uśmiechu, życzliwości i serdeczności, w końcu to już za niedługo narodzi się w Betlejem Zbawca Świata, ale także doprawione modlitwą, rozmowami do późnej nocy i stałym poznawaniem siebie, swoich potrzeb duchowych jak i planów na przyszłość.
Spotkanie opłatkowe niewątpliwie jest jednym z najważniejszych dni skupienia, spotkaliśmy się ostatni raz w 2011 roku, podsumowaliśmy nasz wspólny rok, niekiedy ciężkiej pracy, ale także mieliśmy okazję pożyczyć sobie tego co najważniejsze, a jest tego sporo, szczególnie iż za kilka miesięcy dla wielu z nas nadejdzie czas ostatecznej konfrontacji, konfrontacji myśli i czynów, co mamy zrobić dalej, gdzie mamy iść, jak żyć Panie Boże? Odpowiedzi jest wiele, jednak gdzieś czai się ta jedna właściwa, czy to będzie SDS? Jeszcze się okaże 🙂

My ze swojej strony chcielibyśmy życzyć wszystkim SOP-owskim „gapom” którzy nie przyjechali i tym którzy nie mogli przyjechać, ale także tym którzy zastanawiają się czy u nas nie zawitać: Zdrowia, szczęścia, Błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi na każdy dzień, zdania matury maturzystom i wszystkiego co potrzebne każdemu z nas.

Z Panem Bogiem! Do zobaczenia w A.D. 2012!!!

P.S Dziękujemy Księżom: Ks. Damianowi, Ks. Kazikowi i dk. Pawłowi Wróblowi jak też i Ks. Prowincjałowi i wszystkim tym, którzy nas przyjęli.”

Karol Berger z Mysłowic 

 

ZDJĘCIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *