…a „stworzenie bez Stwórcy zanika” – takimi słowami zwraca się Ojciec Święty Benedykt XVI do Was drodzy młodzi przyjaciele, a nam – Waszym duszpasterzom – przypomina, że prowadzone przez nas wspólnoty mają być dla Was miejscem wsparcia i rozwoju Waszej wiary.

Zostawia też nam konkretne zadanie – mamy przygotować Was i samych siebie do Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Każdy młody człowiek jest na nie zaproszony, niezależnie czy będzie w Madrycie obecny fizycznie i duchowo, czy tylko duchowo. Ojciec Święty chce w szczególny sposób w tym roku nas prowadzić. Wspólnota Ośrodka Powołań Salwatorianów odpowiada na ten apel Papieża, chcemy wraz z Nim podążać do samego centrum chrześcijańskiego życia, zgodnie z tematem spotkania w Madrycie: „zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze”.

Drogi młody człowieku zapraszamy Cię na jesienne dni skupienia pod hasłem: „Po co mi wiara?” Czy ona jest do czegoś potrzebna? Jaki wpływ ma na nasze życie? Jacy bylibyśmy bez niej? Na czym ona polega? Dokąd prowadzi?

Zapraszamy Cię w pasjonującą podróż!!! Będziemy poszukiwać źródeł!!! Zabierz ze sobą ciepłe ubrania, dobre buty, latarkę, coś od deszczu 😉 Wyruszamy na chrześcijański szlak!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *