Zapraszamy maturzystów, studentów i pracujących na:
Szkołę Duchowości Ojca Jordana

W dniach 16-18 kwietnia 2010 roku w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie odbędzie się sesja „Między lękiem a ufnością”.
Franciszek Maria od Krzyża Jordan, założyciel i mistrz duchowy salwatorianów i salwatorianek, człowiek o pasjonującej historii i przepięknej duszy, którego do końca palił ogień głosiciela Słowa i pragnienie, by wszyscy poznali Zbawiciela świata. Jest osobowością, która nie przestaje zapalać innych: niezależnie od pochodzenia, powołania, stanu życia. Szkoła Duchowości Ojca Jordana daje okazję czerpania z bogactwa duchowości, która zdumiewa swoją aktualnością i pomaga odnaleźć własne miejsce w Kościele i świecie.

Misja i lęk idą często w parze. Nasze charyzmaty mogą z różnych przyczyn słabnąć, zwłaszcza gdy ulegamy lękom. Ale też lęk może ustępować, gdy oprzemy się na Słowie powołującego nas Boga, któremu na imię „Jestem, który Jestem”. Ojcu rodziny salwatoriańskiej – Franciszkowi Marii od Krzyża – nie obce było doświadczenie lęku. Pytanie, jak przezwyciężać lęk, by nie zatracił życia i powołania?, stanowiło integralną część ludzkiego i duchowego dojrzewania Jordana: Franciszek Maria od Krzyża Jordan znalazł odpowiedź: bezgraniczne zaufanie Bogu. Odkrywamy w nim człowieka, który w Bogu złożył całą swą nadzieję i ufność.

Sylwetka Franciszka Marii od Krzyża Jordana klęczącego w kaplicy Domu Macierzystego i w Bazylice św. Piotra to obraz, który mocno zapisał się w umysłach i sercach współbraci jemu współczesnych. Trwając przed Bogiem w Sakramencie Ołtarza założyciel salwatorianów i salwatorianek odkrywał jedynego prawdziwego Boga jako miłującego Ojca oraz Pana nieba i ziemi, obecnego wśród nas po wszystkie dni aż do skończenia świata, kształtując w sobie fundament bezgranicznego Jemu zaufania.

W czasie kwietniowej sesji, wychodząc od biblijnego obrazu spotkania Mt 28, 16-20 oraz mając w pamięci obraz O. Franciszka  przez długie godziny adorującego Najświętszy Sakrament, chcemy dać sobie okazję, by dokonywał się w nas proces przechodzenia od lęku do bezgranicznej ufności Bogu. Spotkanie przeżywać będziemy w klimacie pełnego milczenia i osobistej modlitwy.

Tegoroczne spotkanie w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana poprowadzi: ks. Piotr Szyrszeń SDS, duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca WSD Salwatorianów.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

 

cfdCentrum Formacji Duchowej Salwatorianów

ul. św. Jacka 16,  30-364 Kraków

tel. (012) 269 23 97; tel./fax (012) 254 60 60;

tel. kom.: +48 694 448 170
www.cfd.sds.pl e-mail: cfd@sds.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *