Moja przygoda z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań rozpoczęła się w 2016 roku, na rekolekcjach w Węgorzewie. Do tej pory brałem udział w siedmiu akcjach organizowanych przez SOP. Jednak ostatnią z nich mogę zaliczyć do najbardziej udanych. Oczywiście odbyła się w Węgorzewie w dniach 26 – 30 czerwca br.

Mam na imię Kuba i o Salwatoriańskim Ośrodku Powołań dowiedziałem się od kolegi, lektora. Co roku, kiedy jadę na rekolekcje, mam takie samo nastawienie. Kilka dni przed, jestem podekscytowany i nie mogę doczekać się wyjazdu.

Kluczowym hasłem tegorocznych rekolekcji były słowa „Odkryj siłę”. Codziennie odkrywaliśmy siłę w modlitwie, adoracji, ewangelii oraz Eucharystii. Podczas rekolekcji, duszpasterze Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, prowadzili tematyczne konferencje, podczas których poruszaliśmy różne tematy związane z powołaniem. Te rekolekcje łączyły w sobie po prostu wszystko. Mieliśmy czas przede wszystkim dla Boga, ale też dla siebie w celu rozwijania swoich umiejętności piłkarskich. Każdy dzień zaczynaliśmy i kończyliśmy z Panem Bogiem, w ciągu dnia grając w piłkę, jeżdżąc na rowerze i chodząc nad jezioro.

To wszystko uczyniło te rekolekcje wyjątkowymi, które na pewno na długo zostaną w mojej pamięci, jako jedno z najlepszych wakacyjnych wspomnień.

 

___

Autorem świadectwa jest Jakub Boryś
Bóg zapłać za te słowa!!!

Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz TUTAJ