Jadąc na Kurs Odkryj siłę, Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, byłem zaciekawiony tym, co mnie tam spotka i czym znowu zaskoczy mnie apostolat powołaniowy. Tym bardziej, że był to pierwszy raz, kiedy taki kurs był organizowany.

Jak się okazało kurs to dobry czas, aby wyciszyć się i podczas codziennych Adoracji Najświętszego Sakramentu porozmawiać z Jezusem. Był to również czas na rozważanie Pisma św., co w codziennym życiu jest ciężkie, a dzięki temu mogłem wczytać się w słowa Chrystusa i usłyszeć co do mnie mówi.

Kurs to także czas na odkrycie kim dla mnie jest Jezus Chrystus. W pamięci został mi wykład O. Innocenza Gargano OSB Cam., gdzie mówił nam jak dobre relacje ma z Jezusem od dziecka, i że od zawsze nie wstydził się niczego Jemu zawierzyć. Również dobrze pamiętam wykład ks. Łukasza Anioła SDS, który kazał nam napisać kim dla mnie jest Chrystus. Dzięki temu uświadomiłem sobie, że jest On dla mnie moim najlepszym przyjacielem, który oddał życie dla mnie, abym mógł zostać zbawiony.

Całe spotkanie było bardzo dobrze zorganizowane, co pozwoliło mi nie zmarnować ani chwili czasu, ale wykorzystać go na naukę o Jezusie i nauczyć się Jego bliskości.

Podsumowując cały ten kurs był według mnie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, ponieważ można było się wyciszyć i zbliżyć do Jezusa, czego mi brakowało pośród codziennych zajęć. Polecam ten kurs każdemu, kto chce poznać kim dla niego jest Chrystus, zbliżyć się do Niego i poprzez ciszę wejść z Nim w dialog oraz spędzić przy Nim trochę czasu. Już nie mogę się doczekać kolejnej części kursu.

___

Autorem świadectwa jest Dominik Leśniak.
Wielkie Bóg zapłać Dominikowi za słowa świadectwa ?

Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz TUTAJ