Czas matury, czas końca szkoły średniej to ważny moment w życiu młodego człowieka. Pewien etap życia się kończy, ale zaczyna się następny, kiedy młoda osoba coraz bardziej bierze odpowiedzialność za swoje decyzje i za swoje życie. W nocy z 16 na 17 marca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini miało miejsce czuwanie młodzieży, podczas którego młodzi dziękowali Bogu za miniony czas, ale także prosili o dobrą przyszłość dla siebie, aby potrafili podejmować dobre decyzje i dokonywać odpowiedzialne wybory życiowe, aby mogli kiedyś, jak święty Paweł, powiedzieć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” (2 Tm 4,7).

Na czuwanie przybyło około 170 młodych ludzi związanych z salwatoriańskimi parafiami, oraz apostolatami jak SOP, RMS, WSM i Referat Powołań Sióstr Salwatorianek.

 

Wyrazy wdzięczności i podziwu należą się salwatorianom, którzy włączyli się w to spotkanie, jak również pomogli zorganizować wyjazdy młodzieży z różnych miejsc Polski: Rabka-Zdrój – ks. Piotr Sztajgli, Mikołów – ks. Andrzej Iwaniuk i ks. Daniel Jamroży, Oborniki Śl. – ks. Stanisław Mucha, dk. Przemysław Marszałek, Więciórka – ks. Dariusz Sikorski. Bez pomocy i osobistego zaangażowania tych duszpasterzy nie byłby możliwy przyjazd wielu młodych ludzi.

Program spotkania obejmował wspólną modlitwę, różaniec, Drogę Krzyżową, adorację i Mszę Świętą. O oprawę muzyczną zadbał miejscowy zespół z Trzebini wraz z zespołem „Saviour” z Więciórki. Konferencję podczas spotkania wygłosił ks. Tomasz Starużyk SDS – prefekt z seminarium salwatorianów w Bagnie, a Słowo Boże podczas Mszy skierował do młodzieży przełożony polskiej prowincji salwatorianów ks. Piotr Filas SDS.

ZDJĘCIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *