W dniu 24 listopada 2018 r. w Elblągu, odbył się kolejny dzień skupienia, przygotowany przez Salwatoriański Ośrodek Powołań. Tym razem do parafii Świętego Brata Alberta przyjechał ks. Łukasz Karasiński SDS, który spotkał się z ministrantami, starszą młodzieżą, wziął udział w diecezjalnym spotkaniu młodych, a w niedzielę głosił homilie. O tym jak przebiegał dzień skupienia możecie przeczytać w relacji napisanej przez Bartka Michalczyka, jednego z uczestników:

„24 listopada odbyło się w parafii św. Brata Alberta w Elblągu spotkanie z przedstawicielem SOPu – ks. Łukaszem Karasińskim SDS. W spotkaniu wzięło udział kameralne grono ministrantów tej parafii, co pozwoliło nam uczestnikom, bardziej się otworzyć i zintegrować. Spotkanie zaczęliśmy od przedstawienia się, powiedzenia paru słów o sobie.

Następnie odbyła się konferencja o Duchu Świętym zatytułowana „Możesz być mocny”. Podczas niej, ks. Łukasz powiedział o działaniu Ducha Świętego w naszym życiu i wyjaśnił nam znaczenie Jego osoby na nasze życie. Kolejnym etapem naszego sobotniego spotkania był krąg biblijny. Rozważaliśmy fragment z Dziejów Apostolskich o Zesłaniu Ducha Świętego. Przedostatnią częścią naszego spotkania był niedługi film. Były to ciekawie przedstawione dwa świadectwa, jak się później okazało księży – ludzi, których dotknęło w życiu spotkanie prawdziwego, żywego Boga. Ostatnim elementem dnia skupienia była Msza Święta. W czasie kazania ks. Łukasz powiedział, że bycie prawdziwym chrześcijaninem nie zawsze jest proste, a ludzie często usuwają ze swojego życia pojedyncze przykazania dekalogu, by uspokoić swoje sumienie. Nie możemy być jak, „ciepłymi kluchami” – usłyszeliśmy z ust duchownego. Po Mszy św. udaliśmy się razem na biesiadę przy stole, do którego podano nam pizzę. Tam rozmawialiśmy na przeróżne tematy, pytaliśmy o szczegóły życia w zgromadzeniu salwatorianów.

Spotkanie było bardzo owocne i bardzo ciekawe, mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy częściej gościć księży z SOPu. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy częściej ;)”.

Duszpasterze SOPu wyrażają wielką wdzięczność Współbraciom z elbląskiej parafii za zaproszenie i wrażliwość na współpracę z naszym apostolatem.