W minioną sobotę, tj. 22 września br. w Trzebini odbyło się coroczne wrześniowe Salwatoriańskie Spotkanie Młodych. Wydarzenie to zostało przygotowane przez trzy salwatoriańskie apostolaty młodzieżowe (SOP, RMS i WMS). Tradycyjnie stało się okazją do tego, aby podsumować wakacyjne akcje, spotkać się w szerszym gronie oraz zastanowić, co warto zrobić u progu nowo rozpoczynającego się roku szkolnego.

Przez całe spotkanie, młodym ludziom towarzyszyło hasło: Walcz o wiarę! Gośćmi specjalnymi tegorocznego spotkania była Sylwia Jaśkowiec i zespół Bethel. Oprócz konferencji i koncertu nie zabrakło również okazji do spotkania się w mniejszym gronie. Praca w grupach, o której mowa miała na celu zrozumienie wartości wiary oraz ukazywała potrzebę podjęcia walki o jej wzrost w swoim życiu.

Na spotkaniu nie zabrakło również młodzieży męskiej z Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. A tak całe spotkanie widział Jakub Linnert:

W Trzebini byłem już 6 raz i szczerze mówiąc nie oczekiwałem niczego nowego, ale tuż po przybyciu spotkało mnie ogromne zaskoczenie. W pierwszej kolejności zaskoczyła mnie konferencja, którą  poprowadziła Pani Sylwia Jaśkowiec – polska biegaczka olimpijskiej. Usłyszałem nie tylko informacje dotyczące sportu, ale przede wszystkim wezwanie skierowane do mnie, abym zaczął walczyć o Boga w moim życiu. Dlaczego właśnie taki kierunek? Dlatego, że to On daje siłę, podnosi z upadków i dodaje otuchy, kiedy jest mi ciężko. Po niej nastąpiło coś, czego już dawno nie było. Uwielbiam muzykę, więc koncert zespołu Bethel był czymś co pozwoliło mi się oderwać od szkolnej rzeczywistości i faktycznie odpocząć. Skoro było coś dla ciała, musiało pojawić się coś dla ducha. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy akompaniamencie grupy muzycznej oraz Msza Św., której przewodniczył nasz prowincjał. Cały dzień zakończył się hołdem Matce Bożej.