Moglibyśmy opowiedzieć Wam o tym jak było w tym roku w Węgorzewie, a trzeba przyznać, że działo się wiele. Powiemy tylko, że chętnych było o wiele więcej niż miejsc w naszym domu,

dlatego zastanamy się nad organizacją dwóch turnusów z piłką w przyszłym roku. Póki co poczytajcie sobie jak było w tym roku. O relację poprosiliśmy jednego z uczestników:

 

Węgorzewo, 2-13 lipca 2012 r.

W dniach od 2 do 13 lipca br. 30 osobowa grupa młodzieży męskiej z całej Polski uczestniczyła w Rekolekcjach Powołaniowych połączonych z obozem piłkarskim. Odbyły się one pod hasłem „Mistrz jest tylko Jeden” w miejscowości na Mazurach, w której od wielu lat pracują Salwatorianie, czyli w Węgorzewie. Ten wyjątkowy czas prowadził nowy duszpasterz SOPu ks. Robert Gawłowski SDS, a wspomagali Go kl. Wojciech Woźniak SDS i kl. Adrian Żądło SDS. Drugiego dnia odwiedził nas także nowy Dyrektor SOPu ks. Paweł Krężołek SDS.

Na tych rekolekcjach był czas na pogłębienie naszej więzi z Jezusem poprzez codzienną Eucharystię – która była centrum każdego dnia. Spotykaliśmy się również na rozważaniu Słowa Bożego i omawianiu Dekalogu. Każdy dzień kończyliśmy wspólną Adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym pod wezwaniem Dobrego Pasterza. Oprócz ducha wzmocniliśmy nasze ciała. Księża zrobili nam parę niespodzianek m.in. zapraszając nas na lody lub zamawiając dla nas pizzę. Nie zabrakło również czasu na wspólną rekreację na boisku.

Dzień zaczynaliśmy od porannej modlitwy i rozgrzewki. Codziennie odbywały się treningi piłkarskie na orliku. Mieliśmy okazję spędzić trochę czasu na plaży oraz odbyliśmy rejs po jeziorze Mamry. W środę 11 lipca w święto świętego Benedykta – patrona Europy udaliśmy się do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Potem odwiedziliśmy Wilczy Szaniec, byłą kwaterę Hitlera z czasów II wojny światowej. W czasie naszego pobytu w Węgorzewie odbywał się także coroczny Festiwal Kultury Łowieckiej.

W czasie tego pobytu staraliśmy się budować relacje między sobą , poprzez wspólną zabawę, śpiew i wspólne ognisko. Mieliśmy też okazję obejrzeć kilka wartościowych filmów. W mazurskiej przyrodzie mogliśmy dostrzec piękno świata stworzonego przez Boga. Dziękuję wszystkim za wspólne przeżycie tych wspaniałych rekolekcji. Wierzę że każdy uczestnik uświadomił sobie kto jest naszym jedynym Mistrzem . Słowa podziękowań należą się również miejscowej wspólnocie Salwatorianów. Wakacje spędzone z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań to była mądra decyzja.

Piotr Gregorczyk – uczestnik z Elbląga. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *