fbpx

DZIEŃ SKUPIENIA W MIKOŁOWIE

7 czerwca 2023

Skandalem można nazwać postawę, wobec tego wydarzenia, którą przyjmują niektóre osoby. Jest ona przecież najważniejszym wydarzeniem dla każdego człowieka, który został ochrzczony. Kościół pięknie określa Eucharystię, – mówi ks. Łukasz Anioł SDS – jako źródło i szczyt chrześcijańskiego życia. Jednak dla wielu ludzi, w tym zwłaszcza młodych, jest ona niezrozumiała. Stąd na wiosnę, a za moment już lato, kiedy wszystko na nowo budzi się do życia, my również poprzez spotkanie organizowane przez Salwatoriański Ośrodek Powołań, chcemy obudzić w nas, na nowo świadomość, czym jest Eucharystia i jakie znaczenie ma dla naszej codzienności. Oczywiście mam świadomość, – mówi ks. Anioł – że w tak krótkim czasie, tak obszernego tematu nie będziemy w stanie całkowicie przeanalizować. Jednak choć na chwilę będziemy pragnęli, pochylić się nad tajemnicą obecności Boga w Eucharystii. Podczas, której Jezus Chrystus, oddaje się Ojcu w ofierze i jednocześnie prosi Go, by owoce i zasługi Jego dzieła odkupienia, obrócił na nasz pożytek. Stąd, serdecznie zapraszam wszystkich młodych, na dobre spotkanie do Mikołowa. Dodatkowo, aby uświadomić młodym ludziom, że obecność, świadomość oraz przeżywanie Eucharystii wymaga wysiłku i w pewien sposób „bojowania” człowieka, ten dzień pragniemy ubogacić o rozgrywki w ASG. Na jesień ta forma spotkania okazała się strzałem w dziesiątkę, więc i tym razem myślę, że będzie podobnie – puentuje ks. Łukasz SDS.

Salwatoriański Ośrodek Powołań serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na dzień skupienia, który odbędzie się w miejscowości:

MIKOŁÓW
w dniu 17 czerwca br.

W programie: konferencja tematyczna, Eucharystia, panel dyskusyjny, modlitwa i rozważanie słowa Bożego, posiłek, rozgrywki w ASG (zapewniamy bezpłatne użyczenie replik ASG, kulki oraz okulary).

Hasło spotkania: To spotkanie jest dobre

Szczegółowe informacje o spotkaniu:
Data: 17 czerwca 2023 r.
Miejsce:

Parafia p. w. NMP Matki Zbawiciela
Plac Salwatorianów 2
43-190 Mikołów

Godzina rozpoczęcia: 10.00
Godzina zakończenia spotkania: ok. 17.00

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się TUTAJ.

Cena: BEZPŁATNE
Spotkanie poprowadzi: ks. Łukasz Anioł SDS

Serdecznie zapraszamy 😊