fbpx

Jedyny taki w Polsce Kurs Odkryj Siłę!

27 kwietnia 2020

„Dziwny jest ten świat” – śpiewał przed laty słynny polski wokalista. Tej „dziwności” w obecnym czasie doświadczamy na własnej skórze. Zamknięci w domach, ograniczeni fizycznie, może niekiedy zalęknieni, a przede wszystkim niepewni przyszłości. Nasze funkcjonowanie ze szkół, uczelni i innych miejsc naszej dotychczasowej codzienności przenieśliśmy do sieci. Trzeba żyć i trzeba się rozwijać.

Wychodząc naprzeciw sytuacji w jakiej się znajdujemy, Salwatoriański Ośrodek Powołań, pragnie kontynuować formację poprzez kurs Odkryj Siłę.

Trzecia odsłona kursu odbędzie się w następujących terminach

4,5,6,7 oraz 11 maja br.

W powyższe dni będziemy spotykać się o godz. 18.00.

Narzędziem do wspólnej komunikacji będzie program ZOOM, który jest ogólnodostępny w Internecie.
Link do pobrania programu: https://zoom.us/

Dane do logowania na spotkanie zostaną podane uczestnikom wcześniejszych edycji oraz tym osobom, które pragną dołączyć na tym etapie, w formie SMS.

Dla przypomnienia trzecia cześć kursu zakłada:

Realizacja zadań postawionych przez Jezusa musi dokonywać się w konkretnej rzeczywistości. Człowiek, albo jest wierzący, albo nim nie jest. Jeśli jest, to przestrzenią realizacji konkretnych wytycznych stawianych przez Jezusa powinno dokonywać się w pierwszej kolejności we wspólnocie Kościoła. Spotkanie ma na celu uświadomienie uczestnikom boskie pochodzenie Kościoła oraz wspomóc w podjęciu konkretnego działania w ramach tej wspólnoty. W myśl zasady Bóg mówi – ja odpowiadam.
W zajęciach coachingu uczestnicy podejmą próbę zastanowienia się, co mogą zrobić już dziś we wspólnocie Kościoła. Poznają metody małych kroków ku wielkim dziełom lub w ramach wielkich dzieł. Będą zastanawiali się jakie mają możliwości, aby być widzialnym znakiem Jezusa na ziemi, w środowisku, które ich otacza.

Serdecznie zapraszamy 🙂