fbpx

PIELGRZYMKA DO GROBU ŚW. JADWIGI W TRZEBNICY

2 października 2022

Czy nie lepiej zasiąść w wygodnym fotelu i zająć głowę czymś przyjemnym? Przepocone rzeczy, pęcherze na nogach, obolałe ciało, a niekiedy przemoczone rzeczy i dodatkowo zimna aura. Po co się trudzić? To niestety tok myślowy osób, które najczęściej nigdy nie brały udziału w takim wydarzeniumówi ks. Łukasz Anioł SDS. Ktoś, kto już raz „zasmakował” w pielgrzymce, nie musi być przekonywany. Pielgrzymka do Grobu św. Jadwigi, organizowana z okazji odpustu, to piękna tradycja, w którą od kilku lat angażuje się Salwatoriański Ośrodek Powołań. Pielgrzymujemy do Świętej, która ma dużą skuteczność wypraszania łask u Boga. Ponadto jest patronką budujących się kościołów. My w SOPie nie budujemy budynków, ale wspólnotę. Wspólnotę Kościoła dla której wypraszamy nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza do Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Dlatego zachęcam gorąco do wzięcia udziału w pielgrzymim trudzie. Św. Jadwiga może dużo, a każdy z nas ma z pewnością wiele własnych intencji, które będzie dobrze zanieść osobiście do jej grobumówi ks. Anioł.

Salwatoriański Ośrodek Powołań serdecznie zaprasza
na Pieszą Pielgrzymkę do Grobu św. Jadwigi

z Bagna do Trzebnicy
w dniu 15 października 2022 r.

W programie: wspólne pielgrzymowanie, modlitwa, różaniec, konferencja oraz spotkanie z gościem.

Hasło pielgrzymki: „Idziemy razem”.
W pielgrzymce mogą wziąć udział wszyscy.

Dla chłopaków związanych i niezwiązanych z SOPem istnieje możliwość noclegu w Bagnie z piątku/sobotę i z soboty/niedzielę. Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie przez formularz, który znajduje się TUTAJ.

Na zgłoszenia czekamy do 10 października br.
Koszt noclegu za jedną dobę to 20 zł.

Miejsce noclegu:

Salwatoriańskie Centrum Młodzieżowe „Totu”
Bagno, ul. Ziołowa 53
55 – 120 Oborniki Śląskie

Plan pielgrzymki:

06.45 – Zbiórka pod kościołem p.w. Wniebowzięcia NMP w Bagnie
07.00 – Wyjście pielgrzymów z Bagna

Przechodzimy przez miejscowości: Osolin, Osola, Morzęcin Wielki (planowany postój), Siemianice (łączymy się z grupą z Obornik Śląskich i „Idziemy razem” dalej), Kuraszków, Kowale (postój), Przecławice, Rzepatowice (postój), Marcinowo, Trzebnica.

ok. 15.30 – Wejście do Trzebnicy
16.30 – Msza Święta na placu pielgrzymkowym w Trzebnicy

Istnieje możliwość powrotu autobusem z Trzebnicy do Bagna. Koszt: 10 zł.

Dla osób wybierających się z Trzebnicy do Bagna w sobotni poranek także istnieje możliwość transportu. Wyjazd autobusem spod Bazyliki w Trzebnicy o godz. 6.20. Zapisy u przewodnika pielgrzymki ks. Marka Sumary SDS – tel. 889454230.

Serdecznie zapraszamy 😊