fbpx

PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA BEATYFIKACJĘ

13 marca 2023

Dwa lata temu niestety wyjazd nie doszedł do skutku. Bardzo z młodzieżą pragnęliśmy być na beatyfikacji naszego Założyciela, gdyż na ten moment czekaliśmy aż 79 lat. – mówi ks. Łukasz Anioł SDS. Ale jak głosi stare przysłowie: „Co się odwlecze, to nie uciecze”. Po dwóch latach od tamtego wydarzenia, chcemy w tym roku udać się z pielgrzymką dziękczynna do Rzymu. Tam przy grobie bł. Franciszka będziemy dobremu Bogu dziękować za dar jego życia i dar powołania kapłańskiego i założycielskiego Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Nie ma co ukrywać, że będzie to też sposobność, aby wypraszać dar nowych i licznych powołań kapłańskich i zakonnych. Jednakże nie tylko Rzym będzie celem naszego pielgrzymowania. W tym czasie zostaliśmy też zaproszeni na bardzo wyjątkowe wydarzenie, które będzie miało miejsce w Teramo, w sobotę 13 maja br. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, odbywać się tam będzie Międzynarodowe Czuwanie Maryjne, połączone ze Świętem Narodów. To ważne wydarzenie w tej diecezji, stąd czujemy się bardzo wyróżnieni z powodu zaproszenia nas na nie – dodaje ks. Łukasz. Warto też wspomnieć, że młodzież w czasie tej pielgrzymki będzie miała okazję odwiedzić inne sanktuaria, jak choćby: Loretto, Manoppello, czy Asyż. Mam nadzieję, że tym razem wyjazd dojdzie do skutku, tym bardziej że pielgrzymka organizowana jest przez trzy apostolaty młodzieżowe (SOP, RMS i WMS) oraz będzie miała bardzo kameralny charakter, gdyż z powodu transportu mamy ograniczoną liczbę miejsc. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich tych, którzy są zainteresowani pielgrzymowaniem z nami do Włoch, aby jak najszybciej podejmowali decyzję i wysyłali swoje zgłoszenie przez formularz zgłoszeniowy– puentuje ks. Anioł.

Duszpasterze Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Wolontariatu Misyjnego Salvator zapraszają na pielgrzymkę dziękczynną za beatyfikację Franciszka Marii od Krzyża Jordana do

Włoch

w dniach

11 – 18 maja 2023 r.

Program pielgrzymki:

11 maja br. – wyjazd z Bagna ok. godz. 11.00

12 maja br. – nawiedzenie Papieskiego Sanktuarium Większego Świętego Domu Madonny z Loretto, przyjazd do Campovalano i zakwaterowanie

13 maja br. – zwiedzanie Teramo, uczestnictwo w Międzynarodowym Czuwaniu Maryjnym i Święcie Młodych, podczas którego młodzież z Polski będzie miała okazję zaprezentować się na głównym placu miasta)

14 maja br. – wyjazd do Manoppello i nawiedzenie Sanktuarium Świętego Oblicza

15 maja br. – wyjazd do Rzymu (Msza św. przy grobie bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, zwiedzanie Watykanu i miasta)

16 maja br. – wyjazd do Asyżu i zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej, Bazyliki św. Franciszka, Bazyliki św. Klary, Katedry św. Rufina, Zamku Rocca Maggiore

17 maja br. – pobyt nad Morzem Adriatyckim i wyjazd do Bagna

18 maja br. – przyjazd do Bagna ok. godz. 18.00

Koszt: 550 złotych (transport, zakwaterowanie, ubezpieczenie, wyżywienie)

Zapisy do 15 kwietnia 2023 r. przez formularz znajdujący się TUTAJ.

Istnieje możliwość noclegu w Bagnie przed i po pielgrzymce po wcześniejszym poinformowaniu o tym w formularzu zgłoszeniowym (informację tę należy wpisać w uwagach).
Wszelkie szczegółowe informacje będą podane osobiście po wysłaniu formularza zgłoszeniowego.

Zabieramy ze sobą: dobry humor, kieszonkowe, wygodne obuwie, ręcznik. Ważną rzeczą, którą trzeba zabrać ze sobą jest ZGODA RODZICÓW (w przypadku osób niepełnoletnich). Znaleźć ją możesz na dole na niebieskim tle TUTAJ.

Wszelkich informacji udzielamy pod numerem 502 752 222.

Serdecznie zapraszamy 🙂