fbpx

Rekolekcje na rowerze

3 czerwca 2022

Rower to wolność, rower to przyjemność, rower to wiatr we włosach, rower to okazja do zobaczenia z bliska ciekawych miejsc, rower to zabawa – wymienia ks. Łukasz Anioł SDS. Jestem miłośnikiem jednośladów i chcę swoją pasją zarażać młodych ludzi. Dlatego po raz kolejny w wakacyjnej ofercie Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań nie mogło zabraknąć Rekolekcji na rowerze. Dla tych, co może nie wiedzą, z młodymi ludźmi mamy już przejechane trasy od Suwałk do Drohiczyna, od Terespola do Przemyśla, z Bagna do Szczecina. Dlatego w tym roku przyszła kolej na północ, a dokładnie na zjechanie całego naszego pięknego wybrzeża – dodaje ks. Łukasz. Rekolekcje na rowerze to nie tylko nakręcanie kilometrów, ale przede wszystkim doskonała okazja do ciekawych rozmów, zadumy, wyciszenia i modlitwy. Nie ma lepszej możliwości na spędzenie wakacyjnego czasu odpoczynku, jak rekolekcje na rowerze z SOPem. Jak pokazało doświadczenie poprzednich wypraw, zawsze cieszyły się one zainteresowaniem ze strony młodych ludzi. Mało osób jest takich, które same z siebie odważyłby się na taką wyprawę. My zajmujemy się wszelkimi sprawami organizacyjnymi. Wystarczy tylko wysłać swoje zgłoszenie i wstawić się na miejscu w dniu rozpoczęcia naszego spotkania. Pragnę jeszcze zaznaczyć, że podczas tegorocznych rekolekcji, towarzyszyć nam będzie hasło: Broń się wahać. Te słowa są oczywiście parafrazą wypowiedzi bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, którą szczegółowo będziemy omawiać podczas spotkania. Nie chcę zradzać więcej szczegółów. Po prostu zapraszam na to wydarzenie – puentuje ks. Anioł.

Rekolekcje na rowerze to jedna z wielu propozycji Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, na które zapraszamy w terminie

10 – 17 sierpnia 2022
Trasa: Świnoujście – Gdańsk – 454 km

Szczegółowy przebieg trasy:

1. Świnoujście – Niechorze – 75km (11 sierpnia br.)
2. Niechorze – Mielno – 75 km (12 sierpnia br.)
3. Mielno – Ustka – 85 km (13 sierpnia br.)
4. Ustka – Łeba – 75 km (14 sierpnia br.)
5. Łeba – Puck – 90 km (15 sierpnia br.)
6. Puck – Gdańsk – 54 km (16 sierpnia br.)

To wszystko za tak niewiele, bowiem cały turnus kosztuje tylko 400 zł.
(Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, wejściówki do wszelkich odwiedzanych miejsc)

Rozpoczęcie spotkania: 10 sierpnia br. ok godz. 17.00
Zakończenie spotkania: 17 lipca br. mniej więcej o godz. 10.00 (uzależnione jest od uczestników spotkania i połączeń komunikacyjnych).

Miejsce rozpoczęcia:

Świnoujście (dokładne miejsce zostanie podane w późniejszym terminie)

Jako organizatorzy zapewniamy: transport bagażu, noclegi, wyżywienie oraz ubezpieczenie.

Hasło spotkania: Broń się wahać

Dojazd do Świnoujścia na własną rękę!!!

Zabieramy ze sobą: OŚWIADCZENIE o stanie zdrowia wypełnione i podpisane przez rodziców (zostanie wysłane na e – maila po nadesłaniu zgłoszenia), własny rower, dętkę na zmianę, płaszcz przeciwdeszczowy, mały plecak podróżny, wygodne ubranie na rower oraz obuwie, śpiwór, obuwie zmienne oraz zgodę rodziców w przypadku osób niepełnoletnich.

Przez cały czas trwania rajdu noclegi zarezerwowane są w kwaterach prywatnych.

Wiek: minimum 14 lat

Zapisy do 30 czerwca br. przez formularz zgłoszeniowy – TUTAJ

Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie pytań prosimy jesteśmy do Waszej dyspozycji ? pod numerem telefonu +48 502 752 222.