fbpx

REKOLEKCJE NA ROWERZE

11 czerwca 2023

Nie ma w naszej codzienności żadnego takiego spotkania, które wniosłoby aż tyle w nasze życie, co to wydarzenie. Mamy jednak niekiedy poważny problem z całkowitym zrozumieniem tej tajemnicy. Owszem, nikt tego w całości nie jest w stanie zrozumieć, ale już świadomość wagi tego wydarzenia, dużo zmienia. Mowa jest oczywiście o Eucharystii – mówi ks. Łukasz Anioł SDS. Kościół pięknie o Eucharystii mówi, że jest ona źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia. Nie jest spektaklem jednego aktora, jak niekiedy niektórzy uważają. Każda Eucharystia jest tym samym wydarzeniem, które miało miejsce w Wieczerniku. Jezus Chrystus składa z samego siebie, bezkrwawą ofiarę, oddając się Ojcu za nas i jednocześnie prosi Go, by owoce i zasługi Jego dzieła odkupienia, obrócił na nasz pożytek. Nie ma większego daru, który człowiek mógłby otrzymać od kogokolwiek. Choć wydaje się to trochę abstrakcyjne, zwłaszcza dla młodego pokolenia, to jednak tak się dzieje. Dlatego na ten zbliżający się czas wakacji, chcemy poprzez nasze spotkanie, spróbować uświadomić naszym uczestnikom tę prawdę o Eucharystii. Dodatkowo te zmagania duchowe, chcemy połączyć z czynną formą wypoczynku jaką jest rower. Okolice Bagna są bardzo piękne i jest naprawdę co do zobaczenia. Stąd każdego dnia będziemy przemierzać po kilkanaście lub kilkadziesiąt km, aby do nich dotrzeć. Naszą ofertę kierujemy w sposób szczególny do miłośników jednośladów. Serdecznie zapraszam – puentuje ks. Łukasz.

Rekolekcje na rowerze to ostatnia propozycja Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, na które zapraszamy w terminie

25 – 30 sierpnia 2023
do Bagna

W programie: modlitwa, jazda na rowerze, konferencje, Eucharystia, zwiedzanie ciekawych i interesujących miejsc Dolnego Śląska.

To wszystko za tak niewiele, bowiem cały turnus kosztuje tylko 350 zł.
(Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, wejściówki do wszelkich odwiedzanych miejsc)

Rozpoczęcie spotkania: 25 sierpnia br. ok godz. 18.00
Zakończenie spotkania: 30 sierpnia br. mniej więcej o godz. 10.00 (uzależnione jest od uczestników spotkania i połączeń komunikacyjnych).

Miejscem naszego odpoczynku i zakwaterowania będzie:

Salwatoriańskie Centrum Młodzieżowe „totu”
Bagno, ul. Ziołowa 53
55 – 120 Oborniki Śląskie

Jako organizatorzy nie zapewniamy rowerów!

Hasło spotkania: Nie bądź obojętny

Dojazd do Bagna na własną rękę!!!

Zabieramy ze sobą: Rower, wygodne ubranie na rower, Pismo Święte, śpiwór, obuwie zmienne, ręcznik, coś od deszczu, notatnik i przybory piśmiennicze, dobry humor oraz czekoladę dla ks. prowadzącego 😊 Ważną rzeczą, którą trzeba zabrać ze sobą jest ZGODA RODZICÓW (w przypadku osób niepełnoletnich), bez której nie będziesz mógł wziąć udziału w naszym spotkaniu. Znaleźć ją możesz na dole na niebieskim tle TUTAJ.

Wiek: minimum 14 lat

Zapisy do 30 lipca br. przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się – TUTAJ

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji 😊.