fbpx

REKOLEKCJE W GÓRACH

8 czerwca 2023

Czy wakacje są czasem odpoczynku od wszystkich zajęć i obowiązków, jakie ciążą na nas w ciągu normalnego biegu? To, na pozór pytanie, z którym nie mamy problemu. Jednak jak się człowiek mocniej zastanowi, to chyba nie do końca można udzielić twierdzącej odpowiedzi. Są takie przestrzenie życia ludzkiego, w których nigdy nie ma wakacji – mówi ks. Łukasz Anioł SDS. Z pewnością nie ma wakacji od relacji z drugim człowiekiem. Nie ma także wakacji od relacji z Bogiem. Niemożliwe jest przecież, aby na miłość Bożą, zrobić sobie wakacje i przestać na nią odpowiadać. Nie ma ani godziny, ani dnia, kiedy to Bóg chciałby zrobić sobie od nas wakacje. Jego miłość jest tak wielka i mocna, że nieustannie chce naszej obecności. Obecności, która najpełniej realizuje się w Eucharystii. To właśnie podczas niej, Jezus Chrystus na ołtarzu daje Ojcu swoje życie za nas. Nasze uczestnictwo we Mszy św. jest nie tylko wyrazem naszej wdzięczności, ale także aktem wiary, że dzięki niej, Chrystus przeobraża nas w siebie, uzdalnia do bezwarunkowej miłości i umacnia w jedności z sobą. Stąd, jako Salwatoriański Ośrodek Powołań, na czas zbliżających się wakacji chcemy młodym ludziom zwrócić uwagę na to szczególne wydarzenie, jakim jest Eucharystia, wobec której nikt z nas nie może być obojętny. Wakacje z SOPem to niepowtarzalną okazja do uświadomienie sobie tej kwestii. Ponadto spotkanie to odbędzie się w tak urokliwym miejscu, że aż żal nie skorzystać. W Zakopanem jest naprawdę co robić, dlatego gorąco zapraszam na to wydarzenie – mówi ks. Łukasz.

Rekolekcje w górach to pierwsza z wakacyjnych propozycji Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, na którą zapraszamy w terminie

24 – 30 lipca 2023
do Zakopanego

W programie: modlitwa, górskie wędrówki, konferencje, zwiedzanie ciekawych miejsc w Zakopanem i okolicy, Eucharystia, medytacja.

To wszystko za tak niewiele, bowiem cały turnus kosztuje tylko 350 zł.
(Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, wejściówki do wszelkich odwiedzanych miejsc)

Miejscem naszego odpoczynku i zakwaterowania będzie

Dom Zakonny
ul. Bulwary Słowackiego 2
Zakopane

Rozpoczęcie spotkania: 24 lipca br. o godz. 18.00
Zakończenie spotkania: 30 lipca br. mniej więcej o godz. 10.00 (uzależnione jest od uczestników spotkania i połączeń komunikacyjnych).

Hasło spotkania: Nie bądź obojętny

Zabieramy ze sobą: Pismo Święte, śpiwór, obuwie zmienne, wygodne buty do górskich wypraw, ręcznik, coś od deszczu, notatnik i przybory piśmiennicze, dobry humor oraz czekoladę dla ks. prowadzącego 😊 Ważną rzeczą, którą trzeba zabrać ze sobą jest ZGODA RODZICÓW (w przypadku osób niepełnoletnich), bez której nie będziesz mógł wziąć udziału w naszym spotkaniu. Znaleźć ją możesz na dole na niebieskim tle TUTAJ.

Wiek: minimum 14 lat

Zgłoszenia do 13 lipca br. przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się – TUTAJ

Dojazd do Zakopanego na własną rękę!!!

Jak dość do domu z dworca PKP:
Obecny dworzec PKP jest dworcem tymczasowym. Droga do Domu Zakonnego wynosi ok. 3 km i zajmie mniej więcej 40 minut. Wychodząc z niego należy udać się w lewo w ul. Chyców Potok. Idziemy tą drogą do pierwszego skrzyżowania, gdzie skręcamy w prawo, wciąż w ul. Chyców Potok. Docieramy do skrzyżowania, przez które przechodzimy idąc prosto ul. Do Smaków. Docierając do ul. Chramcówki skręcamy w lewo. Od tego momentu idziemy ok 1,2 km pod górę (po lewej stronie będziemy mijać m. in. stary dworzec). Podróż kontynuujemy wciąż prosto ul. Jagiellońską do momentu aż będzie ona skręcać w prawo. Na zakręcie należy przejść na drugą stronę ulicy i wejść w ul. Bulwary Słowackiego. Następnie za ok. 100 metrów po prawej stronie znajduje się kościół i dom zakonny salwatorianów.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji 😊.