fbpx

REKOLEKCJE Z ASG

10 czerwca 2023

Jeśli komuś wydaje się, że nic z tym nie musi robić albo osiągnął już szczyt doskonałości, to śmiało mogę powiedzieć, że jest w wielkim błędzie. Wiara jest relacją, a relację trzeba nieustannie tworzyć i umacniać – mówi ks. Łukasz Anioł SDS. Spotkanie z Chrystusem w Eucharystii umacnia naszą wiarę. Jezus Chrystus przez dar ołtarza pragnie przyjść do naszych serc po to, aby udzielić nam łaski i oddać się w pełni. Dzięki Komunii św. jesteśmy z Nim zjednoczeni w jedno i otrzymujemy moc do mężnego wyznawania i świadczenia naszej wiary. Powstaje jednak pytanie, co wówczas, kiedy Eucharystia w naszym życiu przysłowiowo „leży”? – pyta ks. Łukasz. Nie ma się co oszukiwać, nie zawsze mamy w pełni świadomość w jak ważnym wydarzeniu bierzemy udział. My jednak w Salwatoriańskim Ośrodku Powołań chcemy choć o krok zmienić tę sytuację. Dlatego organizujemy rekolekcje letnie, w czasie których w sposób szczególny chcemy poświęcić czas na większą refleksję nad tajemnicą Eucharystii. Jednak każdy kto myśli o naszym spotkaniu, musi mieć na uwadze, że wydarzenie to nie będzie miało tylko charakteru formacyjnego. W SOPie ten element zawsze łączymy z czynnym wypoczynkiem. Tym razem zapraszam wszystkich miłośników dobrych wrażeń na rekolekcje z ASG. Każdego dnia będziemy chcieli wraz z uczestnikami dokonywać rozgrywek o różnych scenariuszach, które mam nadzieję pozwolą nam na dobrą i bezpieczną zabawę – mówi ks. Anioł.

Rekolekcje z ASG to kolejna propozycja w wakacyjnej ofercie Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, na którą zapraszamy w terminie

7 – 13 sierpnia 2023
do Bagna

W programie: modlitwa, rozgrywki ASG, konferencje, Eucharystia.

To wszystko za tak niewiele, bowiem cały turnus kosztuje tylko 350 zł.
(Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, wypożyczenie repliki broni, okulary oraz naboje)

Miejscem naszego odpoczynku i zakwaterowania będzie:

Salwatoriańskie Centrum Młodzieżowe „totu”
Bagno, ul. Ziołowa 53
55 – 120 Oborniki Śląskie

Rozpoczęcie spotkania: 7 sierpnia br. o godz. 18.00
Zakończenie spotkania: 13 sierpnia br. mniej więcej o godz. 10.00 (uzależnione jest od uczestników spotkania i połączeń komunikacyjnych).

Hasło spotkania: Nie bądź obojętny

Dojazd do Bagna na własną rękę!!!

Zabieramy ze sobą: Pismo Święte, śpiwór, obuwie zmienne, ręcznik, ubranie do lasu i zabawy z ASG, coś od deszczu, notatnik i przybory piśmiennicze, dobry humor oraz czekoladę dla ks. prowadzącego 😊 Ważną rzeczą, którą trzeba zabrać ze sobą jest ZGODA RODZICÓW (w przypadku osób niepełnoletnich), bez której nie będziesz mógł wziąć udziału w naszym spotkaniu. Znaleźć ją możesz na dole na niebieskim tle TUTAJ.

Wiek: minimum 14 lat

Zgłoszenia do 30 lipca br. przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się – TUTAJ

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji 😊.