fbpx

Rekolekcje z ASG

4 czerwca 2022

ASG, czyli z języka angielskiego Air Soft Gun, co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza replikę broni palnej. Z tymi elementami chcemy połączyć rekolekcje Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań – mówi ks. Łukasz Anioł SDS. Na pierwszy rzut oka to połączenie wydaje się dziwne. Jak to broń i religia? To nie idzie w parze. Oczywiście, w żaden sposób nie można łączyć przemocy z wiarą. Dlaczego więc takie pomysł na rekolekcje? W Księdze Hioba w rozdziale 7 czytamy: „Czyż nie do bojowania podobny byt człowieka”? Stąd pomysł na taki sposób spędzenia tego czasu. Z jednej strony rekolekcje, czyli modlitwa, Eucharystia, konferencje, itd. A z drugiej strony „bojowanie” o przetrwanie, oczywiście w formie zabawy z ASG – dodaje ks. Łukasz. Pragnę jeszcze zaznaczyć, że podczas tegorocznych rekolekcji, towarzyszyć nam będzie hasło: Broń się wahać. Te słowa są oczywiście parafrazą wypowiedzi bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, którą szczegółowo będziemy omawiać podczas spotkania. Nie chcę zradzać więcej szczegółów. Po prostu zapraszam na to wydarzenie – puentuje ks. Anioł.

Rekolekcje z ASG to ostatnia propozycja w wakacyjnej ofercie Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, na którą zapraszamy w terminie

22 – 27 sierpnia 2022
do Bagna

W programie: modlitwa, zajęcia z ASG, konferencje, Eucharystia.

To wszystko za tak niewiele, bowiem cały turnus kosztuje tylko 250 zł.
(Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, replikę broni oraz naboje)

Miejscem naszego odpoczynku i zakwaterowania będzie:

Salwatoriańskie Centrum Młodzieżowe „totu”
Bagno, ul. Ziołowa 53
55 – 120 Oborniki Śląskie

Rozpoczęcie spotkania: 22 sierpnia br. o godz. 18.00
Zakończenie spotkania: 27 sierpnia br. mniej więcej o godz. 10.00 (uzależnione jest od uczestników spotkania i połączeń komunikacyjnych).

Hasło spotkania: Broń się wahać

Dojazd do Bagna na własną rękę!!!

Zabieramy ze sobą: OŚWIADCZENIE o stanie zdrowia wypełnione i podpisane przez rodziców (zostanie wysłane na e – maila po nadesłaniu zgłoszenia), Pismo Święte, ubranie do lasu i zabawy z ASG, ręcznik, śpiwór, obuwie zmienne, coś od deszczu, zgodę rodziców w przypadku osób niepełnoletnich.

Zgłoszenia do 15 lipca br. przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się – TUTAJ

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji ?.