fbpx

Salwatoriańskie Spotkanie Młodych

4 marca 2022

To spotkanie przyda się każdemu, zarówno wierzącemu, jak i nie lub poszukującemu. Każdy z nas ludzi stawia sobie pytania dotyczące Boga. Czy Jest? Dlaczego mam w Niego wierzyć? Jak mam się przekonać o Jego istnieniu? itd. Tych pytań jest wiele, a my salwatorianie,mówi ks. Łukasz Anioł SDSchcemy młodym ludziom pomóc w odnalezieniu odpowiedzi na nie. Dlatego nasze tegoroczne wiosenne Salwatoriańskie Spotkanie Młodych, które organizujemy razem z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej, poświęcamy tej tematyce. Zamysłem organizatorów jest to, aby uświadomić każdemu, że Bóg to kompan życia, który nieustannie wyciąga do nas pomocą dłoń. Daje się poznać rozumem i zaprasza do wspaniałej przygody wiarą, podczas której każdy odniesie zwycięstwo i radośćdodaje ks. Anioł SDS.

Salwatoriański Ośrodek Powołań wraz z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej serdecznie zaprasza na Salwatoriańskie Spotkanie Młodych do

Bagna
w dniu 19 marca br.

W programie: konferencja, spektakl teatralny, praca w grupach, modlitwa i Eucharystia.

Rozpoczęcie spotkania: 19 marca br. o godz. 14.30

Miejsce główne spotkania:

Dom Młodzieżowy „totu”
Bagno, ul. Ziołowa 53
55 – 120 Oborniki Śląskie

Zgłoszenia TUTAJ do 18 marca do godz. 22.00

Koszt spotkania: 0 zł

W razie pytań prosimy jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu
+48 502 752 222.

Szczegółowy program spotkania:

14.30 – Rozpoczęcie spotkania (Dom „totu”)
15.00 – Konferencja (Hol WSD Salwatorianów w Bagnie)
16.30 – Spektakl teatralny „Szukam przyjaciela” (Hol WSD Salwatorianów w Bagnie)
18.00 – Kolacja (Dom „totu”)
19.00 – Praca w grupach (Dom „totu”)
19.30 – Podsumowanie pracy w grupach (Dom „totu”)
20.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Kościół pw. Wniebowzięcia NMP)
21.00 – Eucharystia (Kościół pw. Wniebowzięcia NMP)

Gośćmi spotkania będą:

Ks. Łukasz Sadłocha – kapłan diecezji sandomierskiej, znawca filozofii przyrody nieożywionej, który wyjaśni nam, jak poznać Boga światłem rozumu i dlaczego człowiek ma wierzyć.

Spektakl teatralny pt. „Szukam przyjaciela”

„Szukam przyjaciela” to monodram realizowany w ramach projektu „Aktor na wynos”. Scenariusz przygotował Krzysztof Puławski. Spektakl jest indywidualną wypowiedzią sceniczną Patryka Ołdziejewskiego. Porusza temat przyjaźni, wędrówki oraz poznawania siebie samego. To swego rodzaju dyskusja nad kondycją współczesnych relacji między ludzkich.
To taka opowieść dorosłego Małego Księcia, który zamiast po odległych planetach wędruje po najbliższym otoczeniu w poszukiwaniu przyjaciela. Ludzi, których spotykam są wskazówkami do odnalezienia prawdziwej i szczerej przyjaźni. Według mnie najważniejszym przesłaniem tego spektaklu jest to, że człowiek powinien odkryć najpierw siebie, następnie zaprzyjaźnić się z sobą, a dopiero później będzie zdolny do kontaktu z drugim człowiekiem. To projekt o próbie akceptacji otaczającej mnie rzeczywistości. Pragnę dotrzeć moją sceniczną wypowiedzią do ludzi z utrudnionym dostępem do kultury. Do społeczeństwa, które ma daleko i nie po drodze do teatru. Do ludzi, którzy nie mogą zaakceptować siebie, czy borykają się z problemem przyjaźni. Chcę sztuki na wynos docierającej tam gdzie teatr nie ma wstępu – mówi Patryk Ołdziejewski.

Dojazd do Bagna na własną rękę!!!

Pragniemy równocześnie zapewnić, że nasze spotkanie organizowane będzie zgodnie z wymogami rekomendowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.