W Węgorzewie cel jest jeden

17 maja 2019

Węgorzewo, piękne i malownicze miasteczko, położone bardzo daleko na północ od Krakowa, słynące z wielu dobrych opinii przez odwiedzających to miejsce turystów, po raz kolejny stanie się celem wyprawy dla duszpasterza Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Cel jest jeden – mówi ks. Przemysław Antoniuk SDS – spotkać się z młodzieżą i rozwiązać problem. Nie może tak być, aby młodzi mieli w swoim życiu tyle dylematów. Dlatego postanowiłem tam pojechać, spotkać się z nimi i pomóc w znalezieniu rozwiązania.

Jakie dylematy stają przed młodymi w Węgorzewie? Takie same , jak w innych częściach Polski. Każdego dnia otrzymujemy tysiące różnego rodzaju propozycji – mówią młodzi – „Weź to zrób”; „Możesz mieć prościej, jeśli tylko …”; Proszę cię, weź mi pomóż w…”; „Mam dla ciebie propozycję nie do odrzucenia”; „Pójdziesz ze mną?” Wielu z nas w obliczu takich propozycji ma problem z podjęciem decyzji. Zrobić – nie zrobić, pójść – nie pójść itd. Mamy dylemat co wybrać, jaką decyzje podjąć . Stąd Salwatoriański Ośrodek Powołań pragnie w jednym dylemacie udzielić Tobie pomocy. Konkretnie, rzeczowo i na temat.

Każdego dnia Jezus zadaje nam pytanie: „Pójdziesz za Mną?”. Tak, ale gdzie? Do czego zaprasza mnie Jezus? Co mam Jemu odpowiedzieć. Tego dowiesz się na spotkaniu.

W znalezieniu odpowiedzi pomoże Tobie ks. Przemysław Antoniuk SDS

Kiedy: 25 maja 2019 r.

Gdzie: Węgorzewo, ul. Pionierów 4a

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00

Nie trzeba niczego zabierać. Wystarczy poświęcić swój czas i przyjść. My zapewniamy wszystko. Serdecznie zapraszamy ?