fbpx

XV SALWATORIAŃSKI TURNIEJ PIŁKARSKI

24 marca 2023

Od kilkuset lat wciąż budzi wielkie zainteresowanie, zwłaszcza w gronie męskim. Jest grą zespołową, w której dwie drużyny starają się zdobyć w określonym czasie jak najwięcej punktów, poprzez wbicie, balonu wypełnionego powietrzem i obszytego skórą, do bramki. Jest dyscypliną sportową z około 4 miliardami fanów na całym świecie. Mowa jest oczywiście o piłce nożnej. Nie ma chyba człowieka na świecie, który by nigdy w nią nie grał – mówi ks. Łukasz Anioł SDS. Jest bardzo popularnym sportem, zwłaszcza u nas w Polsce. Ta popularność przejawia się także w organizacji wielu wydarzeń turniejowych. Jednym z nich jest nasz Ogólnopolski Turniej Piłkarski. W tym roku będzie to już 15. edycja. Jako organizatorzy przygotowaliśmy wiele ciekawych nagród. Jest o co powalczyć. Podstawowym celem naszego turnieju jest promocja zdrowego trybu życia oraz formacja duchowa. Na tle innych takich wydarzeń mocno się on wyróżnia. Nie jest to tylko mój osobisty głos, ale to świadectwo samych uczestników i opiekunów z poprzednich edycji – mówi ks. Anioł. Nie wszyscy zajmą miejsce na podium, nie wszyscy mogą być wyróżnieni. Jednak wszyscy mają być zadowoleni, ta myśl nam zawsze przyświeca przy organizacji tego spotkania. Oprócz zdrowej rywalizacji, stawiamy także akcent na rodzinną atmosferę, dobrą organizację i inne atrakcja. Stąd gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w naszym Ogólnopolskim Salwatoriańskim Turnieju Piłkarskim – mówi ks. Łukasz.

Wszystkich miłośników okrągłej piłki, boiska i bramek zapraszamy na

XV Salwatoriański Turniej Piłkarski do Krakowa

w dniach 8 – 11 czerwca 2023 r.

Zdrowa rywalizacja sportowa, cenne nagrody (1000 zł dla zwycięskiej drużyny w danej kategorii), ciekawe atrakcje oraz duchowa formacja, to tylko niektóre atuty naszego spotkania.
Wszystkich pragnących wziąć udział w tym wydarzeniu zachęcamy do zapoznanie się z regulaminem zamieszczonym poniżej.

Ogólne informacje:

XV Salwatoriański Turniej Piłkarski

Data: 8 – 11 czerwca 2023 r.

Wiek: 14 – 20 lat (dwie kategorie wiekowe: juniorzy i seniorzy)

Zapisy: do dnia 28 maja 2023 r. włącznie, do godz. 00.00 przez formularz zgłoszeniowy – TUTAJ (każdy zawodnik z drużyny zgłasza się indywidualnie)

Rozpoczęcie spotkania: 8 czerwca 2023 r., o godz. 19.00

Zakończenie spotkania: 11 czerwca 2023 r,. o godz. 10.00

Koszt uczestnictwa: 100 zł od każdego zawodnika z drużyny (cena do negocjacji w przypadku trudności finansowych).

Zabieramy ze sobą: śpiwór, strój piłkarski, obuwie sportowe (turfy), obuwie zmienne (kapcie), zgodę rodziców w przypadku osób niepełnoletnich (do pobrania TUTAJ), przybory toaletowe, dresy oraz ręcznik.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Dojazd:
Z Dworca Głównego PKP i PKS proszę kierować się w stronę Galerii Krakowskiej. Z niej należy udać się na ulicę Lubicz na przystanek tramwajowy. Następnie wsiąść do tramwaju nr 52 i wysiąść na przystanku „Słomiana” (8 przystanek). Przejść na drugą stronę ul. Kapelanki i kierować się pod „łuk” wielkiego bloku znajdującego się po drugiej stronie. Następnie skręcić w prawą stronę, po czym skręcić w lewo w pierwszą ulicę. Dojść do końca i skręcić w prawo. Idąc ul. Ceglarską dojdziemy do ul. Św. Jacka.

Dojazd do Krakowa na własną rękę!!!

 

Regulamin XV Salwatoriańskiego Turnieju Piłkarskiego

I. INFORMACJE OGÓLNE

1. Organizatorem Salwatoriańskiego Turnieju Piłkarskiego (STP) jest Salwatoriański Ośrodek Powołań z siedzibą w Bagnie 55-120 Oborniki Śląskie, przy ul. Ziołowej 53.

2. Podstawowym celem STP jest promocja zdrowego trybu życia, formacja duchowa oraz propagowanie Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.

3. Miejscem zakwaterowania uczestników STP jest Dom Zakonny przy ul. Św. Jacka 16 w Krakowie.

4. Rozgrywki piłkarskie odbywają się na boisku piłkarskim klubu sportowego Nadwiślan, ul. Koletek 20, 31-069 Kraków, o nawierzchni ze sztucznej trawy. Bramki posiadają wymiar 5m x 2m.

5. W STP może wziąć udział każdy, kto posiada wymagany wiek minimalny 14 lat, a maksymalny 20 lat oraz nie ma żadnych przeciwskazań lekarskich.

6. Zgłoszenie do STP należy wysłać przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.sop.sds.pl/formularz-zgloszeniowy/. W polu UWAGI należy wpisać nazwę zespołu lub miejscowość, którego uczestnik będzie reprezentantem. Każdy zawodnik zobowiązany jest wysłać osobiście formularz i zapoznać się z regulaminem obowiązującym na spotkaniach organizowanych przez Salwatoriański Ośrodek Powołań.

7. Warunkiem dopuszczenia do uczestnictwa w STP jest poprawne nadesłanie zgłoszenia do dnia 28 maja 2023 r. włącznie, do godz. 00.00. Lista miejsc jest ograniczona. W STP wezmą udział te zespoły, których zawodnicy w pierwszej kolejności nadeślą zgłoszenie.

8. STP odbędzie się w dniach 8 – 11 czerwca 2023 r. w Krakowie.

9. Drużyny zobowiązane są do przyjazdu na STP w dniu rozpoczęcia spotkania do godz. 19.00. W przypadku innej godziny, wymagane jest poinformowanie o tym Organizatora.

10. Koszt uczestnictwa w STP wynosi 100 zł od każdego zawodnika z drużyny.

II. INFORMACJE TECHNICZNE

1. Czas trwania jednego meczu wynosi 2×15 minut.

2. Zespoły występują w sześcioosobowych składach (bramkarz + pięciu zawodników w polu). Gra może być rozpoczęta w sytuacji, gdy drużyna liczy 4 zawodników.

3. Każdy zespół zobowiązany jest do posiadania zawodników rezerwowych, jednak nie więcej niż trzech.

4. Jeżeli w wyniku wykluczeń z boiska (zawodnicy wykluczeni nie mogą wrócić do gry) w jednym z zespołów pozostanie mniej niż trzech zawodników należy mecz zakończyć.

5. Zawodnicy muszą występować w jednolitych strojach sportowych. W przypadku ich braku zespół zobowiązany jest poinformować Organizatora.

6. Niedopuszczalne jest reprezentowanie zespołu bez kompletnego stroju sportowego, w skład którego wchodzą: koszulka, spodnie i odpowiednie obuwie na nawierzchnię sztucznej trawy. Nie wolno grać w obuwiu sportowym, posiadającym metalowe lub plastikowe wkręty.

7. Zawodnik podczas rozgrywania meczu, nie może nosić czegokolwiek, co stanowiłoby zagrożenie dla niego samego lub innego zawodnika (szczególnie biżuterii).

III. ORGANIZACJA TURNIEJU

1. Zespoły rywalizować będą w dwóch kategoriach:
• Juniorzy
• Seniorzy

2. Przydzielenie zespołu do poszczególnej kategorii, związane będzie ze średnią wieku zawodników zespołu.

3. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kategorii lub stworzenia nowej, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

4. Faza eliminacyjna:
W wyniku losowania drużyny zostaną podzielone na grupy, w których grają systemem „każdy z każdym”. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt. Drużyna, która wygrywa walkowerem otrzymuje 3 pkt. i 3:0 w bramkach. O kolejności w tabeli decyduje:
• Większa ilość zdobytych punktów
• Lepsza różnica bramek
• Większa ilość zdobytych bramek

5. Faza finałowa: Zostanie rozegrana najprawdopodobniej systemem pucharowym.

IV. PRZEPISY GRY

1. W czasie turnieju obowiązują przepisy FIFA z niżej wymienionymi wyjątkami:

• Dopuszczalna jest dowolna liczba zmian w wyznaczonej strefie. Nieprawidłowo przeprowadzoną zmianę sędzia może potraktować jako niesportowe zachowanie i ukarać zawodnika wchodzącego karą dwuminutową.

• Rzuty wolne pośrednie i bezpośrednie – ustawienie muru drużyny przeciwnej w odległości 5 metrów od piłki.

• Rzut karny – wykonywany jest z odległości 7 metrów od bramki.

• Rzut z autu – wykonywany jest nogą, piłką „stojącą” ustawioną na lub przed linią boiska.

• „Wybicie piątki” może przekroczyć połowę boiska.

• Bramkarz wprowadza piłkę do gry wyłącznie nogą.

• W trakcie turnieju występuje zakaz gry wślizgiem oraz używanie wulgarnych słów.

• KARY – sędziowie mogą nakładać na zawodników następujące kary: DWUMINUTOWE i CZERWONA KARTKA. Zawodnik wykluczony z gry przez karę czasową może powrócić na boisko po upływie kary lub po utracie bramki. Zawodnik wykluczony z gry (CZERWONA KARTKA) nie może powrócić do gry w tym spotkaniu.

• W przypadku czynnego znieważenia sędziego, sędzia natychmiast zakończy mecz drużyn. Każda z drużyn nie będzie miała zdobytych punktów.

V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizator turnieju zapewnia pierwszą pomoc medyczną przy urazach powstałych w trakcie meczów. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za udział w turnieju osób chorych i wynikających z tego wypadków i urazów. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zabrane i pozostawione na boisku.

2. Wszyscy zawodnicy są objęci ubezpieczeniem.

3. Zgłoszenie do turnieju jest jednoznaczne z przestrzeganiem regulaminu i przepisów gry. W przypadku nieprzestrzegania regulaminu organizator może nałożyć na drużynę lub zawodnika karę: walkower dla drużyny przeciwnej lub usunięcie zawodnika lub całej drużyny z turnieju.

4. Zgłoszenie do STP jest jednocześnie zobowiązaniem do uczestnictwa we wszystkich punktach programu. Niedostosowanie do tego punktu, bez zgody Organizatora, wiązać się będzie z dyskwalifikacją.

5. Ostateczna interpretacja powyższych zasad przysługuje Organizatorowi.